Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Uspešna akcija čiščenja Brja!


NOVICE

| |
22.06.2014      00:01
A A

Uspešna akcija čiščenja Brja!Deli:

V dolini Brja potekala akcija čiščenja posledic letošnjega žledoloma zaščitenega območja Brja pri Bledu.

Območje Brja, ki je med drugim znano po borovem gozdu, je teža žleda močno prizadela in zato so se v Društvo za varstvo okolja Bled odločili, da skupaj z GROZD-om, gorenjskim stičiščem društev, zavodov in ustanov, izpeljejo enodnevno akcijo čiščenja posledic žledoloma.

Sam dogodek je bil, poleg poglavitnega namena čiščenja Brja,  tudi pilotni projekt lokalnega partnerstva. Lokalno partnerstvo je model reševanja problemov, v katerem sodelujejo vsi trije sektorji - javni, zasebni in civilni (nevladni). Predstavnica javnega sektorja je bila Občina Bled, ki nam je pomagala predvsem pri promociji samega dogodka, glavna sponzorja dogodka pa sta bila Hotel Kompas in Hotel Lovec, kjer so poskrbeli, da so se naši prostovoljci okrepili z osvežilno vodo in dobrimi sendviči. Za pripravljeno se jim najlepše zahvaljujemo.

Vsekakor pa so k akciji največ prispevali prostovoljci, katerim gre posebna zahvala, da je del zaščitenega območje Brja zopet prehoden. Skupaj smo preživeli čudovit dan, ki ga zaradi dobre družbe nismo zaključili ob predvideni uri ampak akcijo zavlekli pozno v popoldan. Iz Društva za varstvo okolja so se nam pridružili predsednik Miro Kapus, tajnik Miha Žvan in član Marjan Kalan, iz Šentgora Radovljica Mojca Hribar in Andrej Stojanovič, iz Zavoda RS za varstvo narave Metod Rogelj, za odnašanje in odvoz večjih kosov lesa pa so poskrbeli močni fantje: Alojz Zgonc, Aleš Derlink, Ignac Hladnik, Franc Peterman in Jure Ribnikar.

Vodja projekta GROZD in ena izmed glavnih organizatork čistilne akcije Anka Pintar o samem dogodku: »Z akcijo smo želeli pokazati in dokazati, da lokalne probleme najbolj učinkovito rešujemo povezano, z voljo in močmi društev, občine, podjetij in angažiranih posameznikov. Brje, ki je zares pomemben del gorenjske naravne dediščine, je zdaj nekaj korakov bliže podobi, ki jo je imel pred žledolomom. In spodbudno za prihodnja sodelovanja je, da se vrednosti tega zaščitenega območja zavedajo tudi  blejski gostinski in turistični ponudniki ter zaposleni na Občini, ki s sodelovanjem v taki akciji nagrajujejo delo prostovoljcev.«

Urška Križnar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo