Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
V notranjosti Slovenije bo oblačno. Občasno bo rosilo ali rahlo deževalo, nad okoli 700 m nad morjem pa rahlo snežilo. Ponoči se bodo rahle padavine umikale proti jugu, od severozahoda se bo pričelo jasniti. Na Primorskem bo delno jasno, pihala bo šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 5, v alpskih dolinah do -3, ob morju okoli 8 °C..
4°C | 8°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 9°C
ponedeljek, 20.11.2017
-4°C | 11°C
torek, 21.11.2017
1°C | 10°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 11°C
Opozorila
Petek, 17.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
8°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Lauri Šimenc naslov svetovne prvakinje


ŠPORT

| |
20.09.2014      00:01
A A

Lauri Šimenc naslov svetovne prvakinjeDeli:

Na svetovnem amaterskem prvenstvu v Ljubljani je uspešno nastopilo kar 10 članov kamniškega kolesarskega kluba Alpe. Izjemna predstava je uspela 24- letni Blejki Lauri Šimenc, ki je osvojila naslov svetovne prvakinje in tako na najboljši možen način kronala letošnjo izjemno sezono.

V Ljubljani, ki je bila gostiteljica letošnjega svetovnega prvenstva, so potekala tekmovanja v vožnji na čas – kronometru, tekmi štafet in cestni dirki, ki je v nedeljo predstavljala vrhunec prvenstva. Prav na slednji je nastopilo kar 10 članov KD Alpe, ki so si vozovnico za nastop priborili z odličnimi uvrstitvami na Maratonu Franja, kjer je Laura prav tako dosegla velik uspeh.

Poleg Laure Šimenc, Iztoka Kureta in Gregorja Filipiča, ki so nastopili v barvah slovenske reprezentance, so na 157 km dolgi cestni dirki nastopili še Igor Grudnik, Robi Plevel, Andraž Obid, Matej Krumpestar, Simon Kurent, Primož Bencek in Tadej Podpečan. Z nastopi so bili v splošnem zelo zadovoljni, izpolnjena so bila osebna pričakovanja in cilji.

 

Brez dvoma pa so bila pričakovanja najvišja pri trenutno vodilni v skupnem seštevku slovenskega pokala Lauri Šimenc, za katero je letošnja sezona sploh prva v karieri, saj se je do lanskega leta aktivno ukvarjala s triatlonom. Cestno dirko je v kategoriji do 34 let prevozila najhitreje in kot najmlajša tekmovalka prvenstva več kot zasluženo oblekla mavrično majico najboljše na svetu.

 

»To sezono sem si zastavila tako, da kolesarim, nabiram izkušnje na dirkah pokala Slovenije in maratonih, izboljšujem čase na vzponih, migam in uživam ter se zraven učim«, komentira simpatična študentka zadnjega letnika veterine.

 

»Po dobrih rezultatih v začetku sezone sem se odločila, da se preizkusim tudi na Franji, ki sem jo zaključila čisto pri vrhu, zato sva s fantom, ki je v kolesarstvu moja velika podpora, začela razmišljati o svetovnem prvenstvu in možnostih za dobro uvrstitev tudi tam«, dodaja.

 

Kot pravi, je tekma do Kladja potekala v enakomernem tempu, po planih, na Kladje se je naredila odločilna razlika, čeprav se je bilo potrebno kljub temu za zmago pomeriti v ciljnem sprintu.

 

»Rekla sem si, da danes res ne smem popustiti in izšlo se je za polovico kolesa. Potem je bilo vse še samo mavrično. Mavrice si sploh nisem upala želeti, sedaj je pa moja«, še zadovoljno komentira Laura in dodaja, da je z veseljem in ponosom članica tako KD Alpe kot tudi slovenske reprezentance, ter da upa in si želi, da bodo skupaj še naprej uspešni, si delili malo padcev in veliko zmag.

 

»Drugače sem pa še vedno samo jaz, ki uživam na kolesu in v družbi kolesarskih navdušencev«, še zaključi s simpatičnim nasmeškom na obrazu, ki je postal njen prepoznaven znak tudi med samimi tekmami.

 

Laura je nastopila tudi na petkovi tekmi štafet, kjer ji je s štafeto Slovenija 2 le malo zmanjkalo do odličja.

Lauro pa je že kmalu čakala nova tekma. Turistično društvo Kranjska Gora je včeraj uspešno izvedlo kolesarski Juriš na Vršič. Kolesarji in kolesarke so na pot krenili pri Oštariji, cilj pa je bil vrh prelaza Vršič. Med moškimi je pedala najhitreje vrtel Matej Kimovec, drugi je bil Primož Obal, tretji pa Gregor Tekavec.

Pri ženskah je slavila Špela Škrajnar, druga je bila Laura Šimenc, tretja pa Ajda Opeka.

 

Nina Vrhovnik in RP
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
20.11.2017 | Ostalo
Mala šola zgodovine
21.11.2017 | Tečaji in delavnice
Zimsko kvačkanje
21.11.2017 | Tečaji in delavnice
Zimsko kvačkanje
23.11.2017 | Ostalo
Prireditve v Knjižnici Blaža Kumerdeja Bled
23.11.2017 | Tečaji in delavnice
Brezplačna delavnica: Novosti v turizmu
23.11.2017 | Ostalo
Degustacija slovenskih vin
23.11.2017 | Turizem
Samoa – prvobitna Polinezija
24.11.2017 | Tečaji in delavnice
Fižolove jedi
24.11.2017 | Kultura
Rdečelasi deček (K. Kivinen in A. Poivaara)
27.11.2017 | Ostalo
Mala šola zgodovine

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo