Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
3°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
2°C | 19°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Turistična inovacija na Bledu: ugankarji ......


NOVICE

| |
17.06.2015      5:29
A A

Turistična inovacija na Bledu: ugankarji lockless spet na deluDeli:

Letos je ekipa Lockless odprla prvi Room Escape  - sobo pobega na Bledu. Trenutno so že presegli magično število stote skupine obiskovalcev, katero so še posebej prijetno presenetili. Omenjena skupinica je v dar prejela kremšnite hotela Park, saj je promocija lokalne iznajdbe zanje pomembna vrlina. Ekipo sta obiskala in si jo dobro zapomnila tudi župan Bleda in direktor Turizma Bled, ki ju ekipa Lockless zdaj ponovno vabi na snidenje.  

 

S prvo sobo Hotel skrivnosti je ekipa s prvio blejsko sobo pobega uspešno orala ledino in zmagala na podjetniški ideji tedna na tekmovanju Radia Ena.

 

V prvi sobi rešujete primer skrivnostnega umora ter brodite po fizičnih sledeh morilca in izginulega detektiva. Povod za nastanek tega celotnega pa je pravzaprav otvoritev nove sobe Utrip Bleda. Vedno pripravljen in lačen novih izzivov vas Lockless pričakuje v novi igri krajevnih znamenitosti, kjer se boste v omenjeni tematski sobi ugank sprva počutili kot doma, potem pa se prelevili v vlogo samega župana. Ob tem vas bo prevzelo spoznanje, da soba v bistvu prinaša družinam, dijakom in vsem ostalim obiskovalcem prilagojen turistični vodič, ki vam naravnost v roke potisne ključ do srca Bleda. Pravijo nam, da je otvoritev sobe stekla po pričakovanjih. Med številnimi pozitivnimi odzivi je bilo predvsem veliko povratnikov, ki se radi vračajo v Lockless zaradi njihovega miselnega sistema ugank, ker ga kot takega ne uzrejo nikjer drugje.

 

Katere koli zgodbe se želite udeležiti, jih lahko poiščete na Lisicah.

 

Kdo je ta skrivnostna ekipa? Gre predvsem za domačine, ki ne skrivajo svojih korenin in se trudijo seznaniti svetovno javnost s še (ne)poznanim obrazom Bleda. Njihova spletna stran namreč obeta večjezičnost, nenehno pa jih odkrivajo tuji turisti in novinarji. Kvaliteta ekipe Lockless se odraža predvsem v obilici vloženega truda, vidnega na različnih področjih in v premišljeni večopravilnosti, kar se v praksi kali skozi številne faze nenehnega nadgrajevanja in prilagajanja igre tako po vsebinski, kot po tehnični plati. Pri tem seveda ne zanemarjajo dobro podporo igralcem skozi nudenje dodelane kontekstualne pomoči med sofisticirano povezano igro. Njihov pristop odraža  povezovanje miselnih sposobnosti in kvalitet, ob tem pa si v svoje projektno delo želijo vključujevati še turistično-zgodovinskost in vzgojno-izobraževalnost v širšem in seveda tudi team building v ožjem smislu igre. Za nameček dodajam, da vas med igro lahko preseneti premetena uporaba svetlobnih in drugih tehničnih popestritev. Obiskovalci, ki po številu že dosegajo 500 oseb, po prestani igri prostor zapuščajo nasmejani in željni novega, zato običajno ne odidejo brez vprašanj.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2017 | Kultura
Glasbena pravljica Šest Kužkov
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Kostanjeve jedi
20.10.2017 | Kultura
Bonton za male lumpe
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
20.10.2017 | Kultura
Glasbena pravljica Šest Kužkov
20.10.2017 | Tečaji in delavnice
Kostanjeve jedi
20.10.2017 | Kultura
Bonton za male lumpe
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo