Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 14.12.2017

oblačno
Ponoči se bo v severnih in vzhodnih krajih delno zjasnilo. Drugod bo še oblačno, a večinoma brez padavin. Najnižje jutranje temperature bodo od -1 do 6, ob morju okoli 8 stopinj.
2°C | 6°C
petek, 15.12.2017
4°C | 8°C
sobota, 16.12.2017
1°C | 2°C
nedelja, 17.12.2017
-6°C | 1°C
ponedeljek, 18.12.2017
-9°C | 1°C
Opozorila
Sreda, 13.12.2017 ob 18h
Nekatere reke v zahodni, osrednji in južni Sloveniji bodo še poplavljale.
2°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Številne investicije, proračun v prvem branju ......


NOVICE

| |
02.10.2013      8:33
A A

Številne investicije, proračun v prvem branju pod strehoDeli:

Bled - Blejski občinski svet je na včerajšnji redni seji v prvem branju brez večjih pomislekov potrdil proračun za prihodnje leto, ki gre tako v javno razpravo in ga čaka še drugo branje na občinskem svetu. Kot je povedal direktor občinske uprave, Matjaž Berčon, bo drugo branje 3. decembra, ko bi občina Bled tako že lahko imela sprejeti proračun za prihodnje leto.

 

Kljub temu, da v državi vlada kriza, ki se odraža tudi na zmanjševanju investicij države, je blejski proračun izrazito usmerjen v prihodnost in v investicije, saj med drugim predvideva obsežno energetsko sanacijo in rekonstrukcijo Vrtca Bled, ki bo vredna okoli 2,2 milijona evrov, od tega bo občinski proračun prispeval okoli 1,9 milijona, za kar se bo Občina Bled tudi zadolžila.

 

Občina Bled je 26. septembra podpisala gradbeni pogodbi za dva projekta - Staro jedro Mlino in Vaško jedro Bohinjska Bela, ki sta skupaj vredna kar okoli 1,5 milijona evrov.

 

Na Mlinem bodo tako zgradili fekalno in meteorno kanalizacijo, plinovod, prenovili bodo vodovod, javno razsvetljavo, skratka, vse infrastrukturne vode  na dveh krakih Prežihove ulice in Mlinske ceste.

Stara jedra blejskih vasi bodo tako imela enako podobo. Dela bodo delno financirana iz Evropskega sklada za regionalni razvoj. Operacija se izvaja v okviru prednostne usmeritve ''Regionalni razvojni programi'' razvojne prioritete ''Razvoj regij'' operativnega programa krepitve regionalnih potencialov 2007-2013 za obdobje 2012 - 2014. Vrednost investicije na Mlinem je nekaj več kot 964 tisoč evrov, znesek sofinanciranja pa je skoraj 700 tisoč evrov.

 

Na Bohinjski Beli bodo zgradili pločnik z ograjo in javno razsvetljavo, v projekt sodi rekonstrukcija ceste od trga pred kulturnim domom do osnovne šole, vaški trg bo dobil zelene površine, parkirišča, obnovili bodo vodnjak, vaško jedro na Bohinjski Beli bo dobilo novo urbano opremo, ki bo enaka, kot po ostalih jedrih v blejskih vaseh. Vrednost investicije je nekaj manj kot 550 tisoč evrov, od tega je znesek sofinanciranja dobrih 276 tisoč evrov.  Operacija bo delno financirana iz sredstev Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja, Program razvoja podeželja 2007 - 2013 v okviru ukrepa 322 - Obnova in razvoj vasi iz PRP 2007 - 2013.

 

Gradbena dela bo na obeh projektih izvajala Gorenjska gradbena družba. Kot je povedal direktor Branko Žiberna, si želijo, da ne bi imeli preveč težav zaradi vremena, saj bodo dela potekala tudi pozimi - Bohinjska Bela naj bi bila končana do marca prihodnje leto, Mlino pa do maja prihodnje leto.

 

Obe investiciji sodita v koncept urejanja starih jeder v blejski občini - prva dela so se začela že leta 2011, do sedaj pa so uredili stari jedri Grad in Zagorice, cesto na Blejski grad in vaško jedro Rebr.  Od leta 2011 pa do danes je Občina Bled prenovila cesti Selo - Ribno in Selo - Mlino ter Cesto v Vintgar in Seliško ter naselja Rečica, Ribno, Dobe, Obrne, na prenovo pa čakajo še Aljaževa, Prisojna in Razgledna cesta. Tudi sicer Občina Bled zadnji dve leti ni skoparila z investicijami - uredila je poti na Grajskem hribu, Bled ima novo čolnarno, parkirišče in dovozno pot k osnovni šoli, ki so jo tudi energetsko obnovili in posodobili, ravno tako zdravstveni dom. V teku so dela na športnem parku pri osnovni šoli in obnova Triglavske rože v prostorih TNP. Največjemu posamičnemu projektu v zgodovini Občine Bled, energetski sanaciji in rekonstrukciji vrtca, se bodo prihodnje leto pridružili še obnova Izletniške v Ribnem, Kolodvorske na Rečici, avtobusnega postajališča na Mlinem, v načrtu pa je tudi izgradnja krožišča na Ljubljanski cesti.

 

Na fotografijah: Vrtec Bled, bodoči izgled Triglavske rože v TNP.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
December 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.12.2017 | Ostalo
Čist in zdrav dom 2
15.12.2017 | Tečaji in delavnice
Božična delavnica
16.12.2017 | Ostalo
Poročni sejem Bled
16.12.2017 | Družabni dogodki
Tvoj bodoči bivši mož
14.12.2017 | Ostalo
Čist in zdrav dom 2
15.12.2017 | Tečaji in delavnice
Božična delavnica
16.12.2017 | Ostalo
Poročni sejem Bled
16.12.2017 | Družabni dogodki
Tvoj bodoči bivši mož
17.12.2017 | Kultura
Gledališka predstava Pokljuški zdravnik

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo