Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 20.01.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno, dopoldne bo po nekaterih nižinah megla ali nizka oblačnost. Zvečer se bo od zahoda znova pooblačilo. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 7, na Primorskem do 10 °C.
-2°C | 5°C
nedelja, 21.01.2018
0°C | 11°C
ponedeljek, 22.01.2018
-3°C | 6°C
torek, 23.01.2018
-3°C | 9°C
sreda, 24.01.2018
-4°C | 9°C
Opozorila
Sobota, 20.1.2018 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
5°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Številne gospodarske sinergije med Rusijo, ......


NOVICE

| |
02.09.2013      15:38
A A

Številne gospodarske sinergije med Rusijo, Osrednjo Azijo in SlovenijoDeli:

Bled - Preko 140 udeležencev iz 37 držav, zbranih na Poslovnem delu Strateškega foruma Bled, ki je potekal na IEDC-Poslovni šoli Bled, je uvodoma pozdravila direktorica in dekanja šole prof. dr. Danica Purg. Predstavila je delo mednarodne asociacije za razvoj managementa v dinamičnih družbah CEEMAN, ki ima sedež na IEDC in letos obeležuje 20. obletnico, v kratkem pa bo izdalo tudi knjigo o t.i. skritih zmagovalcih (nišni voditelji) iz 165 držav, tudi iz Rusije in Kazahstana.

 

Karl Erjavec, podpredsednik vlade in minister za zunanje zadeve Republike Slovenije, je v otvoritvenem nagovoru poudaril: »Gospodarska diplomacija ostaja prednostna naloga Ministrstva za zunanje zadeve RS.«

 

Sven Alkalaj, generalni podsekretar Organizacije združenih narodov (OZN) in izvršni sekretar Ekonomske komisije Organizacije združenih narodov za Evropo (UNECE), je javnosti posredoval sporočilo Ban Ki-moona, generalnega sekretarja OZN, rekoč: »Naš skupni cilj je zagotoviti politično in ekonomsko okolje, ki omogoča gospodarski ter trajnostni razvoj in zagotavlja mir. Za prihodnost, ki si jo želimo, pa mora Evropa izpeljati številne pomembne naloge

Janez Škrabec, predsednik Slovensko-ruskega poslovnega sveta, Slovenija, ki je otvoril podpis pogodbe med podjetjem RIKO ter podjetjema Marmor Hotavje in Stilles pri sodelovanju pri opremi hotela Kempinski v Minsku, Belorusija.

»Sanje so imeti ameriško plačo, kitajskega kuharja, angleško hišo in japonsko ženo; pekel pa pomeni kitajsko plačo, angleškega kuharja, japonsko hišo – in ameriško ženo, « je uvodoma dejal prof. dr. Jean-Pierre Lehmann, nekdanji profesor na Inštitutu za razvoj vodenja v Lozani, ustanovni direktor skupine Evian Group, Švica, ter častni profesor in predavatelj na IEDC-Poslovni šoli Bled. V predavanju o gospodarskih vidikih sprememb v Evropi in svetu se je posvetil zlasti vlogi Kitajske.

 

»Kitajska postaja center sveta, zato je osrednje vprašanje, kako se bo Evropa temu prilagodila. Tokrat se svet namreč ne bo prilagodil Evropi. In s tem se bomo morali sprijazniti.« Da se bomo morali z Azijo zato bolj povezati in se več učiti od nje, je ob zaključku poudaril ta ugledni managerski mislec, ki se osredotoča na preučevanje JV Azije, globalizacije in vloge poslovnega sveta pri zmanjševanju revščine in neenakosti.

 

Yves Leterme, namestnik generalnega sekretarja Organizacije za gospodarsko sodelovanje in razvoj (OECD), je dejal, da bi se morala Evropska unija usmeriti v ustvarjanje resnično enega, enotnega trga. »V EU v preveliki meri še vedno delujemo na ravni nacionalnih ekonomij.«

 

Panel pod naslovom 'Gospodarska prihodnost Rusije in Osrednje Azije: priložnosti in izzivi' je vodila dr. Nadya Zhexembayeva, predstojnica Coca-Coline katedre za trajnostni razvoj na IEDC–Poslovni šoli Bled. Panelisti, ki so kot eno glavnih priložnosti te regije izpostavili, energijo, so bili: Sven Alkalaj, generalni podsekretar Organizacije združenih narodov (OZN) in izvršni sekretar Ekonomske komisije Organizacije združenih narodov za Evropo (UNECE); Sergey Ezhov, v. d. vodje Oddelka Prvega sektorja za Skupnost neodvisnih držav na Ministrstvu za zunanje zadeve Ruske federacije; dr. Mircea Mihaescu, direktor IT Strategij Sberbank, Rusija; Samo Omerzel, minister za infrastrukturo in prostor Republike Slovenije, so sporočili iz IEDC - Poslovne šole Bled.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
21.01.2018 | Tečaji in delavnice
TEČAJ DRUŽABNIH PLESOV in ARGENTINSKI TANGO
22.12.2017 | Ostalo
Razstava jaslic v Trgovskem centru Bled
22.01.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica: SNAPGUEST - novosti za turistične delavce v 2018
22.01.2018 | Tečaji in delavnice
POGOVOR STARŠEV Z ZINKO RUČIGAJ
24.11.201 | Ostalo
Blejsko drsališče z razgledom
26.01.2018 | Šole in vrtci
Delamo snežake…
27.01.2018 | Kultura
Otroci na gradu
20.12.201 | Ostalo
Razstava v Infocentru Triglavska roža Bled
21.01.2018 | Tečaji in delavnice
TEČAJ DRUŽABNIH PLESOV in ARGENTINSKI TANGO
22.12.2017 | Ostalo
Razstava jaslic v Trgovskem centru Bled
22.01.2018 | Tečaji in delavnice
Delavnica: SNAPGUEST - novosti za turistične delavce v 2018
22.01.2018 | Tečaji in delavnice
POGOVOR STARŠEV Z ZINKO RUČIGAJ

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo