Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.10.2017

oblačno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Srebro za Jerneja Markovca v enojcu!


ŠPORT

| |
20.08.2012      10:48
A A

Srebro za Jerneja Markovca v enojcu!Deli:

Bled, 20. avgust - Jernej Markovc je mladinski svetovni podprvak! V velikem finalu enojcev je zaostal le za Čehom Plocekom in osvojil srebrno medaljo. Bron si je priveslal Kitajec Li.

V Plovdivu se je veliki finale razpletel po blejskih željah, saj je Jernej Markovc v cilj priveslal kot drugi in osvojil svojo drugo medaljo na velikih tekmovanjih. Letos je tako postal evropski in svetovni podprvak, obakrat pa mu je zasedbo prestola preprečil odlični Čeh Michal Plocek.

 

Na tekmi je s starta najprej sicer močno krenil Poljak, vendar pa sta češki in naš veslač kmalu stvari postavila na svoje mesto in prevzela vodstvo. Na prvih 500 metrih si je Čeh priveslal dolžini čolna prednosti in jo nato s suvereno vožnjo skozi progo še povečeval. Jernej Markovc ga ni brezglavo sledil in si je le utrdil položaj na drugem mestu, saj se je v ozadju bil hud boj za bronasto medaljo med Kitajcem, Nemcem in Poljakom, ki ga je na koncu dobil Kitajec. Jernej je v zadnjem delu proge zmanjša zaostanek za Čehom in v cilj priveslal kot svetovni podprvak. Ko sta s Plockom prečkala ciljno črto je uradni napovedovalec naznanil: »Dobili smo novega Syneka in novega Čopa ali Špika!«

 

Po težki tekmi v hudi vročini je izmučen takole opisal tekmo in občutke ob osvojitvi medalje: »Tekma se je začela zelo hitro, že od začetka sem potegnil s Čehom ven iz starta, potem pa sem pri okrog 400 metrih nekako padel ven iz tistega optimalnega ritma, ki sem ga imel včeraj v polfinalu in Čeh se je oddaljil. Potem ga nisem niti poskušal loviti, ampak sem skozi sredino proge raje pazil na Nemca, Kitajca in Poljaka. Zadnjih 500 metrov sem skušal še nekaj dodati, vendar je bil Plocek danes premočan, jaz pa sem suvereno obranil drugo mesto. Nimam besed trenutno, da bi opisal občutke ob osvojitvi te medalje. Imam sicer že srebro z evropskega prvenstva, ta medalja s svetovnega pa je nekaj čisto posebnega. Po sedmem in petem mestu v preteklih dveh letih in po zadnjih dveh mesecih garaškega treninga, ko sem bil 100% skoncentriran na to tekmo, mi je vendarle uspelo in sem res zelo zadovoljen!«

 

Trener Robert Krašovec po tekmi: »Čestitke Jerneju za odlične nastope na tem prvenstvu. Še enkrat se je izkazalo, da je Čeh odlično pripravljen. Jernej se mu je na koncu sicer približal, vendar mu ni uspelo. Z izkupičkom smo povsem zadovoljni – srebrna medalja in še enkrat čestitke Jerneju!«

 

Jernej Markovc kot evropski in svetovni podprvak sezone 2012 zaključuje nastope v mladinski kategoriji in bo naslednje leto nastopal med člani, so sporočili z Veslaške zveze Slovenije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo