Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 24°C
petek, 30.06.2017
16°C | 23°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

O načrtu upravljanja TNP na forumu


NOVICE

| |
20.11.2012      8:05
A A

O načrtu upravljanja TNP na forumuDeli:

Bled, 20. november - Namen 2. foruma zainteresirane javnosti, ki je potekal 16. novembra  v Bohinjski Bistrici,  je bil predstaviti dopolnjen osnutek načrta upravljanja Triglavskega narodnega parka 2014 – 2023 ter pridobiti mnenja, stališča in pripombe javnosti. 

 

V okviru osrednje točke dnevnega reda foruma, ki ga je vodil predsednik sveta TNP dr. Darij Krajčič, so bili predstavljeni temeljni cilji načrta upravljanja, vsebina dokumenta, postopek priprave in  sodelovanje javnosti pri pripravi. V načrtu upravljanja so opredeljeni vloga, cilji in prednostne naloge zavarovanega območja. Dokument določa tudi način izvedbe s časovnim potekom, kadre  in finance  ter usmerja dejavnosti drugih deležnikov na območju. Ker je načrt upravljanja namenjen ljudem, ki v parku živijo ali opravljajo svojo dejavnost, je bilo skozi celoten proces priprave izjemno pomembno vključevanje javnosti. Mnenja in predloge zainteresirane javnosti, lokalnih skupnosti in strokovnjakov je strokovna skupina skrbno obravnavala in ustrezno vključevala v pripravo. Strokovna skupina se bo opredelila tudi do stališč, ki so jih podali udeleženci 2. foruma. Nanašala so se na področja dela uprave, kmetijstva in gozdarstva.

 

Javnost ima še do vključno 29. decembra možnost, da posreduje svoja mnenja in stališča na osnutek načrta upravljanja.

 

Dokument z vsemi prilogami je do vključno 29. decembra 2012 na ogled  v prostorih občin Bled, Bovec, Gorje, Jesenice, Kobarid, Kranjska Gora, v Tolminu v Knjižnici Cirila Kosmača, v Bohinju v Kulturnem domu Joža Ažmana v Bohinjski Bistrici in v Kulturnem domu v Stari Fužini.

 

Dopolnjen osnutek Načrta upravljanja Triglavskega narodnega parka 2014 – 2023  je objavljen tudi  na spletni strani Javnega zavoda TNP na povezavi tukaj.

 

V času javne razgrnitve lahko javnost poda pisne pripombe v knjigo pripomb na mestih javne razgrnitve, po pošti na naslov Triglavski narodni park, Ljubljanska cesta 27, 4260 Bled ali na elektronski naslov triglavski-narodni-park@tnp.gov.si

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo