Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Saubermacher ponovno prihaja v občini Bled in ......


NOVICE

| |
01.01.2013      11:58
A A

Saubermacher ponovno prihaja v občini Bled in GorjeDeli:

Z novim letom 2013  v občinah Bled in Gorje javno gospodarsko službo obdelave in odlaganja mešanih komunalnih odpadkov prevzema nov izvajalec,  Saubermacher Slovenija d.o.o. skupaj s Centrom za ravnanje z odpadki Puconci. Občini sta izvajalca izbrali z javnim razpisom na podlagi najugodnejše ponudbe in 28. 12. 2012 sklenili ustrezni koncesijski pogodbi. Tako se bodo vsi odpadki odvažali iz zbirnega centra občin na predelavo in odlaganje v Puconce, del odpadkov pa naprej na sežig v Avstrijo.

 

S tem se tudi za gospodinjstva uveljavljajo nove cene in storitve, ki sta jih v prehodnem obdobju krila občinska proračuna. To sta predvsem strošek obvezne obdelave odpadkov pred odlaganjem in finančno jamstvo za količino odloženih odpadkov. Ker se pa ta na podlagi zelo uspešnega ločevanja že na izvoru vztrajno niža, v občinah pričakujejo, da bo finančni učinek za gospodinjstva minimalen.

 

Izvajalec zbiranja in prevoza odpadkov od gospodinjstev do zbirnega centra ostaja javno podjetje Infrastruktura Bled, d.o.o. Prav tako lahko v zbirnem centru gospodinjstva in pravne osebe oddajo vse druge vrste odpadkov, za kar bodo potem poskrbeli pooblaščeni izvajalci, so sporočili iz občin Bled in Gorje.

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo