Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
17°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 26°C
petek, 30.06.2017
14°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Predstavitev jamarskih raziskovanj v ......


NOVICE

| |
31.03.2013      10:21
A A

Predstavitev jamarskih raziskovanj v Triglavskem narodnem parkuDeli:

Bled - Osrednje aprilsko dogajanje v Info središču TNP Triglavska roža na Bledu smo namenili jamarski dejavnosti na območju Triglavskega narodnega parka. Poletje 2012 je bilo za udeležence raziskovalne odprave »Sledi vetra«, ki je na območju Tolminskega Migovca potekala med 13. julijem in 19. avgustom 2012, zelo uspešno. Skupaj z angleškimi jamarji iz Imperial College Caving Cluba (ICCC) so si tolminski jamarji, iz Jamarske sekcije Planinskega društva Tolmin, zadali nalogo, skušati povezati sistem Vrtnarija s sistemom Mig in tako odkriti najdaljši jamski sistem v Sloveniji. Povezava je bila tekom raziskovanj najdena, novo odkriti jamski sistem tako meri 25.535 m. Velika večina na novo raziskanih delov so že od prej znani freatični rovi, ki so na nekaterih delih posuti s kristali. Odkrili so tudi predel, ki ponuja do sedaj največje stalaktite in stalagmite ter neverjetno oblikovane helaktite, kar ni ravno tipično za visokogorsko jamo.

V aprilu 2013 Triglavski narodni park v Bohinju in na Bledu, v sodelovanju z Jamarsko sekcijo Planinskega društva Tolmin, pripravlja predstavitev raziskovanj pod Migovcem in dosedanjih raziskovanj v Kaninskem pogorju. Bohinjska predstavitev bo v Hostlu pod Voglom, Ribčev Laz 60, v petek, 5. aprila 2013, ob 19. uri. V Info središču TNP Triglavska roža na Bledu, Ljubljanska c. 27, pa bo predavanje in odprtje razstave v sredo, 10. aprila 2013, ob 19. uri. Razstava bo v info središču na ogled do 31. maja 2013.

Poleg omenjenih predavanj o jamarskih raziskavah vas v mesecu aprilu vabimo na predstavitev Baške grape. V Info središču TNP Triglavska roža na Bledu bomo v sredo, 17. aprila 2013, ob 19. uri, gostili društvo Baška dediščina. Graparjem bomo obisk vrnili 12. aprila ob 19. uri z gostovanjem v Podbrdu, v Gasilskem domu, kjer bomo predstavili del filmskega arhiva TNP. Tretjo soboto v mesecu, 20. aprila 2013, med 10. in 12. uro, vas vabimo na aprilsko Triglavsko tržnico in Brihto, kjer bomo skupaj z najmlajšimi spoznavali žuželke in za njih izdelovali domovanja. V aprilu se začenja tudi sezona zunanjih prireditev. Triglavski narodni park z mobilno info točko TNP redno obiskuje lokalne prireditve. V naslednjem mesecu se bomo tako udeležili Jurjevega sejma v Gorjah (27. april) in Markovega sejma v Vrbi (28. april). Za ustvarjalne pa v info središču še naprej pripravljamo delavnice ustvarjanja iz naravnih materialov. Spretni prsti v aprilu ponujajo zanimiv izbor, ki si ga lahko ogledate na naši spletni strani, www.tnp.si

Majda Odar, TNP
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo