Logo MojaObčina.si
DANES
22°C
8°C
JUTRI
23°C
7°C
Oceni objavo

Pustni torek na Podružnici Bohinjska Bela

Komaj smo čakali, da pride najbolj norčavi dan v letu. Tudi letos v šolo ni bilo otrok in ne učiteljic. Prišle  smo le navihane pustne šeme. Bili smo prav pisana druščina. Najprej smo se maškare med seboj spoznale. Seveda pa ni pusta brez sladkih krofov. Za malico smo se posladkali s krofi in odhiteli v vaško jedro. Tam je bilo šele veselo. Skupaj z otroki iz vrtca smo rajali in peli pustne pesmi. Potem smo se odpravili na sprehod po vasi. Prijazni vaščani so nas pričakali in nam dali sladkarije. Po kosilu smo se maškare zbrale v telovadnici, kjer smo imele čisto pravi pustni ples. Rajale smo, pele in se veselile. Zime nam letos ni bilo potrebno odganjati, saj je bilo vreme sončno in toplo. Vseeno pa upamo, da nam je uspelo priklicati pomlad.

 

Urša Beber, Podružnica Bohinjska Bela

Oglejte si tudi