Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
0°C
-2°C
JUTRI
0°C
0°C
3907

Pričetek sprememb in dopolnitev Občinskega podrobnega prostorskega načrta "ožje središče Bleda"

Lastnike zemljišč v območju »ožjega središča Bleda« obveščamo, da bo Občina Bled v letu 2021 pričela s postopkom sprememb in dopolnitev Občinskega podrobnega prostorskega načrta »ožje središče Bleda« (Uradno glasilo slovenskih občin št. 47/2015, 50/2015, 48/2016, 60/2017, 44/2019) – v nadaljevanju OPPN. Območje »ožjega središča Bleda« obsega zemljišča na vzhodni obali Blejskega jezera od Grajskega kopališča do vključno Grand hotela Toplice ter zaledni pas jezerske promenade z Diagnostičnim centrom Bled, hotelom Bled Rose, območjem Blegaš, Festivalno dvorano Bled, Občino Bled, mini golf igriščem ter hoteli Park, Trst in Jadran. Lastnike zemljišč in objektov s tem obvestilom seznanjamo o možnostih podaje pobud za spremembe in dopolnitve OPPN. S pobudo je potrebno predložiti izdelano strokovno podlago za predlagane spremembe. Pobude morajo upoštevati strateška izhodišča občinskega prostorskega načrta (OPN), koncept prenove tega večplastnega območja kulturne dediščine in ohranjanja narave Bleda, območja z velikim simbolnim pomenom ter nacionalno in mednarodno prepoznavnostjo, ter ukrepe omejevanja motornega prometa, kot to določa veljavni OPPN. Upoštevane bodo le pobude, za katere bo strokovno ocenjeno, da so skladne s temi izhodišči. Rok za oddajo pobud na Občino Bled je 15. 1. 2021. 

 

Občina Bled

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi