Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

delno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
8°C | 12°C
ponedeljek, 20.10.2018
6°C | 18°C
torek, 22.10.2018
3°C | 16°C
sreda, 23.10.2018
3°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
4°C | 17°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Pred poletno sezono


NOVICE

| |
28.03.2018      13:10
A A

Pred poletno sezonoKatarina Košnik, predstavnica za stike z javnostjo Bohinj, Bogdan Janša, podžupan Občine Kranjska Gora, Klemen Langus, direktor Turizma Bohinj, Franc Kramar, župan Bohinja, Tomaž Rogelj, direktor Turizma Bled, Janez Rakar, direktor TNP
Katarina Košnik, predstavnica za stike z javnostjo Bohinj, Bogdan Janša, podžupan Občine Kranjska Gora, Klemen Langus, d...
Deli:

Bled - Danes dopoldne je bila v Bohinju novinarska konferenca destinacij Bohinj, Kranjska Gora in Bled ter Triglavskega narodnega parka. Ukrepi, ki jih bodo destinacije uvedle še pred poletjem, in s katerimi želijo zmanjšati prometne zagate in omogočiti doživetja, ki jih naravna in kulturna dediščina na teh območjih omogočata, so podobni.

Ukrepi pred poletjem na destinaciji Bled, ki jih bodo izvedli Občina Bled, Turizem Bled, Infrastruktura Bled in Zavod za kulturo Bled, so:

Promet:

-         Severna razbremenilna cesta bo prevozna junija letos, Bled bo razbremenila prometa skozi vas Grad in v smeri proti Blejskemu gradu, Vintgarju in Pokljuki, po podatkih iz štetja prometa gre za več kot polovico tranzitnega prometa skozi Bled

-         Južna razbremenilna cesta: jeseni 2019 se začne gradnja krožišča v Betinu ( pomembno za odvoz materiala z gradbišča, da tovornjaki ne bodo šli skozi Bled), nato gradnja po načrtu države

-         Ob severnem vhodu na severno razbremenilno cesto, torej pod grajskim hribom, neposredno ob športnem parku in Infrastrukturi Bled bo zraslo novo parkirišče, ki bo namenjeno avtobusom, osebnim vozilom in avtodomom, zagotavljalo bo prostor za 40 avtobusov, 300 osebnih vozil in 25 avtodomov, letos bo po vsej verjetnosti urejeno začasno, občina je v postopku pridobivanja vseh dovoljenj, končano do 1. julija

-         Ob vhodu na Bled bo informacijska tabla opozarjala na parkirišča na Selišah -  pri vrtcu in šoli, avtobusno parkirišče in parkirišče za avtodome na Selišah ostajata; parkirišča niso v središču Bleda, zato so toliko bolj pomembna, obiskovalce bomo prosili, naj se do jezera ( oddaljeno je 10 minut) sprehodijo

-         Ob parkiriščih bo ''pametna infrastruktura'', opozarjala bo na zasedenost posameznega parkirišča

-         V starem Betinu bo ob sprehajalno-kolesarski stezi nastalo 80 brezplačnih parkirišč

Ostala infrastruktura:

-         Dve dodatni javni stranišči, ki ju bo postavila Infrastruktura Bled, pri športni dvorani in pri Grajskem kopališču

-         Pitniki okoli jezera, promocija pitne vode iz pipe, nadaljevanje akcije »zavrni plastično vrečko«, spodbujanje k družbi brez odpadkov (zero waste)

Informiranje

-         V letošnji turistični sezoni bomo še več pozornosti posvetili informiranju obiskovalcev in domačinov o tem, kje parkirati, kako se vesti na Bledu, kje je javno kopališče, … V ta namen pripravljamo informativne letake in promocijski film.

-         Velika novost letos je akcija Vprašaj me, tu sem doma oziroma Ask me I'm local. K sodelovanju smo povabili domačine, pa tudi ostale prebivalce bližnjih občin, če so seveda zainteresirani, da bi postali »blejski informatorji«. Delo bi opravljali v juliju in avgustu, in to na Jezerski promenadi in v blejskih parkih v središču Bleda, njihova naloga pa bo opozarjanje na pravilno vedenje in podajanje osnovnih informacij, takorekoč bodo predhodniki redarjev – šele če njihovo prijazno opozorilo ne bo zaleglo, kličejo redarsko službo. Seveda jih bomo prej primerno izobrazili in opremili z informacijskim materialom.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo