Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
10°C
4°C
JUTRI
10°C
2°C
Deli
8141

Potovanje brez emisij je možno!

To je izziv prvega e-tura združenja Alpski biseri, katerega del je tudi Bled. Sedem električnih vozil se je s sedmimi ekipami podalo na pot, dolgo 1600 kilometrov. Pot se vije skozi šest alpskih držav, cilj pa je, da je na koncu vpliv na okolje ničen.

Projekt podpirajo Evropska unija, italijansko okoljsko ministrstvo, italijansko ministrstvo za transport, Energy System Research Organisation (RSE), nekateri narodni parki na poti in cela plejada organizacij.

Pot prvega e-tura Alpskih biserov se je začela danes v italijanskem mestecu Cogne in bo trajala do 10. julija, ko se bo končala na Bledu, promovira pa predvsem idejo trajnostnega turizma in e-mobilnosti ter električna vozila. Tura ni hitrostno tekmovanje, pač pa promocija trajnosti in e- mobilnosti, ki je možna tudi v Alpah.

Alpski biseri so nastali kot združenje alpskih dežel za promocijo trajnostnega turizma v Alpah in združujejo mesta v Italiji, Avstriji, Švici, Nemčiji in Sloveniji.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi