Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
19°C
10°C
JUTRI
17°C
8°C
3833

Pot ob žici in Tek trojk 2019

Mestna občina Ljubljana je od 9. do 11. maja  pripravila tradicionalni pohod  Pot ob žici in Tek trojk, ki  je edinstvena tekaška prireditev. Edinstvenost teka in lepo speljana trasa vsako leto privabita več tekačev, ki se med seboj pomerijo na 12,5 ali 29 kilometrov v članski in veteranski kategoriji ter na 3.000 metrov na trasi za osnovne in srednje šole. Posebnost teka je v tem, da mora trojica tekačev (moški, ženske ali mešana ekipa) ves čas teči skupaj, v cilju pa velja čas tistega, ki zadnji preteče ciljno črto. To je tudi rezultat, ki se upošteva kot rezultat trojke. S takšnim načinom tekmovanja želi organizator spodbujati tekače k medsebojni pomoči in solidarnosti, saj šteje čas, ki ga doseže najšibkejši člen trojke, zato mu morata morebiti bolje pripravljena člana ekipe pomagati, ga bodriti in motivirati.

AD Bled je letos imel ekipo v teku na 29km. Sestavljali so jo Dušan Mrak, Jure Vajs in Marjan Robič. V izredno močni in številčni konkurenci so dosegli odlično 4. mesto.  Vsem iskrene čestitke.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi