Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.07.2017

oblačno
Danes bo sprva sončno, po nekaterih nižinah bo zjutraj megla ali nizka oblačnost. Čez dan bo spremenljivo oblačno, nastale bodo krajevne plohe ali nevihte. Najvišje temperature bodo od 19 do 25, na Primorskem okoli 26 stopinj.
11°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
11°C | 27°C
petek, 28.07.2017
14°C | 28°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
nedelja, 30.07.2017
16°C | 30°C
Opozorila
Sreda, 26.7.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Poslovili smo se od Davorine Pirc


NOVICE

| |
11.08.2014      8:02
A A

Poslovili smo se od Davorine PircDeli:

V petek, 8. avgusta smo se poslovili od Davorine Pirc, občinske svetnice občine Bled v zadnjih dveh mandatih. Povzemam del njenih misli, ki jih sama napisala v svojem življenjepisu:

 

»Rodila se je 11. februarja 1959 materi Malči Kolman in očetu Jožetu Brencetu. Po zaključeni osnovni šoli se je najprej odpravila na Gimnazijo Kranj, nato pa je nadaljevala svojo izobrazbeno pot v Ljubljani. Pri 23 letih je hkrati diplomirala na ekonomski in pravni fakulteti.

 

Njeno delo je bilo že od samih začetkov izjemno raznoliko. Tako se je v okviru prakse ukvarjala z delom analiz in davčne inšpekcije, bila praktikantka na sodišču, kasneje pa vodja financ in računovodstva v Iskri Instrumenti Otoče.

 

V letu 1991 se je odločila za samostojno pot. Takrat se je pričela ukvarjati s podjetništvom. Panoga ji je bila tako rekoč položena v zibko. Povedali so ji, da ji je že v času zgodnjega otroštva neka udomačena kavka prinesla v voziček prstan. Zlatarstvo ji je bilo očitno namenjeno. Na Bled je pripeljala znano slovensko podjetje, Zlatarno Celje.

 

Ena izmed njenih strasti so bili tuji jeziki. V svojem lokalu Vas je lahko prijazno pozdravila v angleščini, francoščini ter celo v nemščini, italijanščini in ruščini.

 

Njeno mladost je v veliki meri zaznamovala glasba. 8 let je igrala violino, to pa je dopolnila s 4 leti klavirja in prav toliko solo petja. Naklonjenost kulturi in Bledu je najbolj utemeljila skupaj z bratom, s katerim sta bila pobudnika in ustanovitelja Festivala Bled. Letos je potekal že devetnajsto leto.

 

Pred dvanajstimi leti je začela svoje dejavnosti v lokalni politiki. Takrat so ji namreč dodelili vlogo predsednice občinskega nadzornega odbora. Tako je do potankosti spoznala delovanje občine iz njene najzahtevnejše plati.

 

Njena življenjska filozofija je bila, da je potrebno združiti izkušnje in modrost starejših generacij z idejami mladih ter ustvariti Bled, ki bo pravi dom za slehernega njegovega prebivalca.«

 

Njenim mislim ni kaj dodati. Same govorijo. Spominjali se je bomo kot prijetnega sogovornika, kot človeka številnih znanj, kot osebe z novimi idejami, predvsem pa kot skrbne matere dveh hčera in življenjske spremljevalke moža Toneta.

 

Srečo Vernig
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 26 27 28 29 30 31 1 2 3 4
26.07.2017
Danes ni dogodkov.
27.07.2017 | Umetnost
Stoletje sanj
27.07.2017 | Umetnost
Stoletje sanj
03.07.201 | Šport
JUTRANJA TELOVADBA 1000 GIBOV TUDI NA BLEDU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo