Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Preventivni ukrep prekuhavanje pitne vode


NOVICE

| |
09.11.2014      1:03
1
A A

Preventivni ukrep prekuhavanje pitne vodeDeli:

Z dnem 7. 11. 2014 je zaradi izrednih vremenskih razmer zaznana motnost vode, zato je razglašen preventivni ukrep prekuhavanja pitne vode za vse uporabnike pitne vode na območju občine Gorje in občine Bled. Ukrep velja do preklica.

 

Ukrep prekuhavanja vode bo odpravljen takoj, ko bo zagotovljena zadostna stopnja varnosti oskrbe s pitno vodo. O preklicu ukrepa bodo uporabniki obveščeni na enak način, kot so bili obveščeni o njegovi razglasitvi. Hvala za razumevanje.

 

Navodilo za prekuhavanje vode

Potem ko voda zavre, po navadi zadostuje, da burno vre še eno minuto. Ker se pogoji delovanja na klice spreminjajo z naraščajočo nadmorsko višino, je najbolje vretje podaljšati. Zaradi večje varnosti priporočamo, da voda vre tri minute. Tako uničimo ali dezaktiviramo vegetativne oblike patogenih bakterij, viruse ter tudi ciste giardiae in kriptosporidijev. Tri minute vretja zagotavljajo tako široko varnost, da to vodo lahko uživajo tudi osebe z močno oslabljenim imunskim sistemom (npr. bolniki z aidsom). 

 

Zaradi možnosti dodatnega onesnaženja prekuhane vode je najbolje, da ostane v isti posodi, v kateri smo jo prekuhali. Hranimo jo v hladilniku, v čisti in pokriti posodi. Tako pripravljeno vodo lahko za pitje uporabljamo 24 ur, izjemoma do 48 ur. 

Če je voda motna, moramo pred prekuhavanjem odstraniti večino trdnih delcev. To dosežemo z usedanjem in nato filtracijo čez več plasti čiste, najbolje prelikane tkanine ali čist papirnat filter (npr. pivnik, kavni filter).

 

 

Ker je prekuhana voda lahko manj prijetnega okusa, za pitje priporočamo pripravo čaja oz. drugih napitkov, lahko pa jo zaužijemo v obliki juhe ali kakšne druge jedi.

 Infrastruktura Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Tom Bombadil
Tom Bombadil Se strinjam0 Se ne strinjam0
samo dva dni zamuja tale za naše zdravje pomembna novica. upam, da bo preklic čimprej (objavljen).

09.11.2014 ob 15:06:41 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
StranBodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo