Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Nekatere nevihte se lahko zavlečejo tudi v večerni čas. Najnižje jutranje temperature bodo od 17 do 22, v alpskih dolinah okoli 14 stopinj C.
19°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
19°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
15°C | 31°C
torek, 27.06.2017
15°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
15°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 20h
Zvečer so še možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
19°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Osrednja vaja Slovenske vojske Premik 2013


NOVICE

| |
21.05.2013      7:32
A A

Osrednja vaja Slovenske vojske Premik 2013Deli:

Ljubljana -  Skladno z načrtovanimi usposabljanji za leto 2013 bo Slovenska vojska (SV) med 27. majem in 7. junijem izvedla osrednjo vajo Premik 2013, ki bo potekala na ozemlju in v zračnem prostoru Republike Slovenije.

Na vaji, ki jo vodi 1. brigada SV, bo sodelovalo več kot 400 pripadnic in pripadnikov, vaja pa je sestavljena iz treh sklopov.

V prvem sklopu vaje bo SV preverila zmogljivosti 1. brigade po preoblikovanju taktične ravni poveljevanja. V drugem sklopu vaje bo SV preverila doseganje končnih operativnih zmogljivosti čet 10. pehotnega polka SV. Aktivnosti bodo potekale na območju notranjskega Krasa, in sicer v okolici  Kostanjevice na Krasu, Komna, v krajih severovzhodno od Sežane in vzhodno od Divače. Pripadniki 10. pehotnega polka bodo naloge izvajali tudi na zemljiščih, ki niso v lasti Slovenske vojske in so bila skladno z zakonodajo vpoklicana v uporabo. Aktivnosti se bodo izvajale na javnih cestah oziroma na utrjenih gozdnih poteh, pri čemer bodo za okolico v pretežni meri nemoteče. V skladu z zakonodajo bo SV morebitne poškodbe na teh zemljiščih po koncu vaje sanirala.

V tretjem sklopu vaje pa bo med 2. in 7. junijem potekala mednarodna vojaška vaja Adriatic Strike 2013, na vaji pa bo SV v sodelovanju z zavezniškimi državami in ob podpori vojaškega letalstva izvedla usposabljanje usmerjevalcev združenega ognja. Na vaji bo poleg pripadnikov SV sodelovalo tudi okoli 50 pripadnikov hrvaških, italijanskih, madžarskih, francoskih, avstrijskih in ameriških oboroženih sil, urjenje postopkov usposabljanja usmerjevalcev združenega ognja pa bo podpiralo 18 zračnih plovil. Poleg plovil SV bodo na tej vaji sodelovala še zračna plovila ameriške, avstrijske, italijanske in madžarske vojske. Aktivnosti v zračnem prostoru bodo potekala v tednu med 3. in 7. junijem, predvidoma med 11. in 23. uro in s časovnimi presledki. Plovila bodo letela na višini med 100 (nad vadiščem Poček) in 6000 metri, po vnaprej določenih zračnih conah, s krajšimi varnostnimi zaporami nekaterih con okoli vadišča Poček.

Usposabljanje usmerjevalcev zračne podpore bo potekalo na štirih različnih lokacijah po Sloveniji, in sicer na Osrednjem vadišču SV Postojna, kjer bodo letala Pilatus SV izvajala tudi bojno streljanje na cilje na kopnem, na območju Gotenice pri Kočevju, na območju Vrhovega pri Sevnici ter na širšem območju Soriške Planine pa bodo zračna plovila samo simulirala letalsko podporo. Zaradi zagotovitve varne izvedbe vaje ter varnega in neprekinjenega zračnega prometa bodo potekale začasne zapore zračnega prostora nad območji izvajanja vaje, so sporočili s SV.

 


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo