Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Okarina etno II. del


KULTURA

| |
09.08.2012      9:34
A A

Okarina etno II. delDeli:

Bled, 9. avgust - Prvi del 22. Okarina etno festivala, ki je potekal na Blejskem gradu (med 2. in 5. 8.) je za nami. Umetniški vodja Leo Ličof je strnil vtise po prvem delu: "Vsi štirje koncerti so bili odlično obiskani, nastopajoči so navdušili publiko, ki je bila impresionirana tudi zaradi edinstvenega grajskega prostora. Akustika na gradu je bila izvrstna, navdušeni so bili tudi gostujoči glasbeniki, zato tudi v prihodnje načrtujemo koncerte na gradu."

 

Festival se bo danes nadaljeval v Zdraviliškem parku na Bledu. Folk It Up!, Ahab, Vlado Kreslin, Beltinška banda in Mali bogovi bodo ta konec tedna navduševali obiskovalce. Okarina etno festival med ljubitelji glasbe in širšo publiko že več kot dve desetletji uživa velik sloves, med poletnimi festivali pa zaradi svoje raznovrstnosti in pisane mednarodne udeležbe izvrstnih glasbenikov prav posebno mesto.

 

Mladi glasbeniki iz Cipra, Estonije, Francije, Škotske in Slovenije združeni v projekt Folk it up se je začel leta 2010 v Parizu, nadaljeval 2011 v v obliki turneje po Parizu, v letošnjem letu pa preselil v Slovenijo. V prvem delu projekta se mladi v delavnicah učijo ljudsko glasbo posameznih držav udeleženk le po posluhu, brez not in v jeziku države, iz katere posamezna pesem prihaja. Mladi so tako učitelji kot učenci, sodelujejo profesionalni kot ljubiteljski glasbeniki, skupina, ki nastane pa igra skupaj le v času posameznega projekta, so sporočili iz Zavoda za kulturo Bled. Na fotografiji: župan Janez Fajfar, direktor festivala Leon Ličof, v sredini Špela Repnik, Zavod za kulturo Bled.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo