Logo MojaObčina.si
DANES
6°C
1°C
JUTRI
4°C
2°C
4565

Odprtje soteske Vintgar

Turistično društvo Gorje bo sotesko Vintgar za vse občane  Gorij, Bleda in Jesenic odprli že v petek, 23. aprila, ta dan bo vstop za občane prost. Vikend 24. in 25 aprila kot promocijski vikend s posebnimi popusti namenjajo družinam, v nadaljevanju pa računamo na zelo zmeren  obisk.  Slednjega je težko predvideti in napovedati, zato v TD Gorje dopuščajo možnost, da bo do resnejše sezone soteska odprta zgolj ob vikendih ali s skrajšanim obratovanjem med tednom. 

 

Način obiskovanja tudi za letos ostaja enak kot je bil v lanski sezoni, ogled je torej možen v eni smeri, kar pomeni, da je vstop v sotesko v Podhomu, izstop pa na Šumu. Obiskovalec nato izbere eno od povratnih poti bodisi preko Homa do sv. Katarine nazaj na izhodiščno točko ali v smeri proti Bledu ali preko Bl. Dobrave skozi Strmo stran nazaj v smeri Podhoma. Razlogi za tak  način ogleda so tako v preprečevanju nedovoljenih stikov - zagotavljanju varnostne razdalje in zaradi preprečevanja dodatne gneče v konicah. Koncept obiskovanja bo ostal takšen tudi v bodoče, izkušnja lanskega leta je pozitivna, obiskovalci so uveljavljen način sprejeli z  odobravanjem in razumevanjem, so sporočili iz TD Gorje.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi