Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
7°C
-4°C
JUTRI
5°C
-6°C
8141

Občinska gasilska vaja ob 110 letnici delovanja Gasilskega Društva Kupljenik

Gozdni požar Kupljenik 2021

21.8.2021 ob 18. uri smo bili obveščeni o izbruhu gozdnega požara lociranega za stanovanjskim objektom Kupljenik 1. Pričeli smo z gašenjem z vodo iz vozila, nato črpali vodo iz požarnega hranilnika. S pomočjo vetra se je požar hitro širil.  Za pomoč smo zaprosili vsa gasilska društva v občini Bled in Gorje. Gasilci Bleda so pripeljali vodo z avtocisterno, gasilci društev Ribno, Zasip in Gorje so najprej porabili vodo iz vozil, ki so bila razporejena  proti Bohinjski Beli. Za gašenje obširnega požara vse razpoložljive količine vode niso zadostovale, zato smo položili tlačne cevi do Reke Save Bohinjke, iz katere smo črpali vodo do požarišča. Položenih je bilo 2500m cevi, razporejenih 8 motornih brizgaln, ki so premagovale 140 višinskih metrov, v ceveh je bilo cca 8500kg vode.

Na vaji je bilo 19 gasilskih vozil, sodelovalo 98 gasilk in gasilcev.

Z organizacijo te vaje smo obeležili 110 let delovanja društva. Zaradi trenutnih zdravstvenih razmer proslave nismo organizirali.

Zahvaljujemo se vsem sodelujočim, z upanjem da se tak ali podoben požar v resnici ne zaneti.

 

Slavko Razinger, PGD Kupljenik

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi