Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
4°C | 23°C
četrtek, 19.10.2017
2°C | 21°C
petek, 20.10.2017
4°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
7°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
23°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Novice iz Lekarne Bled


NOVICE

| |
22.02.2014      10:00
A A

Novice iz Lekarne BledDeli:
Bled - V Lekarni Bled v Trgovskem centru na Bledu, si  magistre farmacije prizadevamo, da samostojno ali v sodelovanju z drugimi zdravstvenimi delavci sodelujemo v dejavnostih, ki so povezane tako  z varovanjem in krepitvijo zdravja, kot z ustreznim svetovanjem za varno uporabo zdravil in prehranskih dodatkov. Smo svetovalke, pri celoviti skrbi za lastno zdravje.

Premoremo  obiskovalcem naše lekarne  prijazen odpiralni čas in sicer med tednom od 9.00 do 19.00, ob sobotah, nedeljah in praznikih pa smo odprti do 17.00. ure.

Poleg klasičnih lekarniških storitev (zdravila na recept, izdaja medicinskih pripomočkov, zdravil za samozdravljenje…) smo posebej ponosni na P3 professional licenco, ki smo jo pridobili, kot prva lekarna na Gorenjskem. S to licenco našim obiskovalcem lahko ponudimo več, saj smo magistre posebej usposobljene za  strokovno neodvisno svetovanje o prehranskih dopolnilih.

Znanje o zdravilih smo nadgradili s poznavanjem področja alternativnega zdravljenja (homeopatija, Bachova cvetna terapija, zeliščarstvo, ayurveda, Reiki..) in ta kombinacija znanj predstavlja dodano vrednost našemu delu.

V skladu s homeopatskim pristopom k celostni obravnavi človeka, so vam pri nas na voljo tudi homeopatska zdravila, ki so registrirana v Sloveniji. Homeopatska zdravila učinkovito vzpodbujajo naravno zmožnost naše samoozdravitve. Lahko jih kupite ali se v zvezi s homeopatskim zdravilom posvetujete s farmacevtom homeopatom. Homeopatska zdravila namreč ne vplivajo na delovanje konvencionalnih zdravil in jih lahko pri kroničnih boleznih jemljemo tudi sočasno s klasičnimi zdravili.

Dr. Edvard Bach je v tridesetih letih 20. stoletja razvil cvetno terapijo, metodo zdravljenja, ki je podobna homeopatiji. Opredelil je 38 osnovnih čustvenih stanj, jih razdelil v 7 skupin in razvil njim ustrezne cvetne esence. Te danes poznamo kot Originalne Bachove kapljice.

Bachove cvetne esence so zelo nežne in so primerne tudi za otroke in nosečnice. Zelo primerne so za pomoč v krizah in težkih življenjskih situacijah. Ne nadomeščajo klasične medicinske pomoči, lahko pa jo spremljajo.

V naši lekarni so vam na voljo že pripravljene kombinacije za najbolj pogosta čustvena stanja, lahko pa vam jih pripravimo tudi individualno glede na vaše potrebe. Če neke esence ne potrebujemo, na naše telo nima nobenega učinka in nam tudi ne more škoditi. Prav tako na Bachove cvetne esence ne moremo biti alergični, ker niso narejene iz fizičnih substanc rastlin, saj se prenaša samo zdravilni potencial cveta (delujejo z informacijo iz esence cveta, ki se prenaša po vodi).

Za vsa dodatna vprašanja smo vam vsak dan na voljo po telefonu (04 57 66 085), po elektronski pošti (info@lekarnabled.net), spremljate pa nas lahko tudi na facebook strani - Lekarna Bled.

V sodelovanju z blejsko knjižnico, pa 21. marca 2014 ob 19.30 pripravljamo delavnico »Kako si lahko pomagamo s homeopatijo in Bachovo cvetno terapijo?«. Kot posebno gostjo smo povabili gospo Ireno Kononenko z Inštituta za Bachovo cvetno terapijo, ki se z Bachovimi esencami ukvarja že več kot deset let.

 

  Marta Poljanšek Zupan, mag.farm.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017 | Tečaji in delavnice
Tečaj »Mozaična mizica«
19.10.2017 | Ostalo
Nega okrasnih lesnatih rastlin
20.10.2017 | Kultura
Glasbena pravljica Šest Kužkov
20.10.2017 | Kultura
Bonton za male lumpe
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
18.10.2017 | Tečaji in delavnice
Tečaj »Mozaična mizica«
19.10.2017 | Ostalo
Nega okrasnih lesnatih rastlin
20.10.2017 | Kultura
Glasbena pravljica Šest Kužkov
20.10.2017 | Kultura
Bonton za male lumpe
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo