Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
21°C
14°C
JUTRI
22°C
10°C

Nagovor Gorenjcem predstavnika za stike z javnostmi Policijske uprave Kranj

Tudi policisti zelo pogrešamo stare in brezskrbne čase, ki so ne tako dolgo nazaj  zavili  v  neko povsem novo in čudno smer. Tudi mi se s čim takim še nismo srečali. Iz brezskrbnega preživljanja prostega časa in rutine smo kar naenkrat  stopili v težko obdobje številnih omejitev, ki jim na prvi pogled ni  videti konca. Ampak s tem se ne srečujete samo vi, spoštovani Gorenjci. Omejitve,  ki enkrat bodo končane, veljajo tudi za nas, policiste. Takoj ko slečemo  policijsko  uniformo,  za  nas veljajo povsem enaka pravila kot za vas.  Nimamo  imunitete na virus, niti na odloke. Tudi mi med 21. in 6. uro ne smemo iz stanovanj. Tudi mi ne smemo prehajati mej regij. Tudi mi moramo
nositi  masko. Tudi mi moramo paziti na distanco. Tudi mi imamo težko delo. Tudi  mi  imamo družine. Tudi mi imamo čustva. Tudi mi smo samo ljudje. Smo tudi  med redkimi, ki nas pogodba o zaposlitvi zavezuje, da moramo na svoja ravnanja  paziti  tako  doma kot tudi v službi. In še nekaj, mi smo izredno dober  filter  med  zakonodajo in vami, ker vemo, da uniforma pomeni veliko odgovornost.  Ne  »pokvarite«  ga  s  provokacijami. Verjemite, med službo doživimo  marsikaj  slabega  ampak tudi veliko pozitivnega, in to pozitivno nas  drži  pokonci,  da  vsakič  brezpogojno  damo  vse  od sebe, da bi vam zagotovili  varnost in izvajanje vaših pravic. K temu smo se zavezali in to bomo tudi udejanjali. Če v prvem valu večina od nas ni poznala ljudi, ki so zboleli  za  virusom,  je  v drugem valu slika popolnoma drugačna. Zato vas prosimo,  ta  čas  naj  bo  obdobje solidarnosti in ne objestnega ravnanja.

 

Ostanite zdravi.

S spoštovanjem,

mag. Bojan Kos
predstavnik za odnose z javnostmi
višji samostojni policijski inšpektor

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi