Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
13°C
-5°C
JUTRI
15°C
-3°C
4632

Jakob Stan o športu in šoli na daljavo

Jakob je dijak 3. letnika ekonomske gimnazije na EGSŠ Radovljica in se letos kot vrhunski športnik šola na daljavo že od začetka šolskega leta. Začasno se je preselil v Rovaniemi na Finsko, kjer trenira in igra za hokejski klub RoKi ali Rovaniemenkiekko. In kaj meni šolanju na daljavo?

»Šolanje na daljavo poteka v redu, saj se kar dobro razumem s profesorji in sem discipliniran, ker sem športnik. Takšen način izobraževanja se mi zdi celo malo lažji, kot če bi bil v šoli, vendar dobro vem, da se bom moral za maturo še veliko učiti in naučiti. Kot športnik sem zelo zaposlen in mi vedno primanjkuje časa za šolo, zato se s profesorji sproti dogovarjam za pridobivanje ocen  in dodatno razlago snovi, če dopoldne kakšno uro zamudim zaradi številnih treningov ali tekem. Zelo sem hvaležen tudi svojim staršem, saj me moralno in finančno podpirajo. Upam, da so vsi spoznali, da lahko več časa posvetim šoli in da sem sam dosti dorasel, da šolo lahko opravljam sam kjerkoli in kadarkoli.« 


Zbrala in uredila Ana Hlebanja, prof. slov.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi