Logo MojaObčina.si
DANES
32°C
18°C
JUTRI
32°C
18°C
Oceni objavo

KULTURNA RAZNOLIKOST IN PRIJATELJSTVO V EVROPSKI VASI NA LINHARTOVEM TRGU

Pod toplimi, pomladnimi, sončnimi žarki, se je v petek, 11. maja, Linhartov trg v Radovljici prelevil v prizorišče evropskega navdušenja in kulturne pestrosti, saj so se tam zbrali mladi iz različnih gorenjskih šol ter iz Sarajeva in Zagreba, da bi skupaj praznovali Dan Evrope – 9. maj. V središču dogajanja so bile šolske stojnice, ki so predstavljale različne države. Naš šolski parlament je ponosno
zastopal našo šolo in predstavljal kar tri evropske države: Nemčijo, Švedsko in Španijo. Stojnice so bile prava paleta barv, vonjev in okusov, ki so obiskovalce popeljali na virtualno potovanje po Evropi. Na vsaki stojnici so učenci z veseljem delili znanje o kulturi, tradiciji in znamenitostih držav, hkrati pa tudi okušali in raziskovali kulinarične dobrote. Naše stojnice smo še dodatno obogatili s promocijskim materialom, ki so ga prispevali na španskem in nemškem veleposlaništvu. Švedsko stojnico pa smo popestrili z lutko, za Slovence zelo prepoznavnega športnika Ingemarja Stenmarka, ki so nam jo pripeljali iz tovarne ELAN. Naj vas spomnim, da je dosegel 86 zmag prav na Elanovih smučeh. Vrhunec dogodka je bila kulturna prireditev, na kateri so se predstavili posamezniki ali skupine, z glasbenimi, pevskimi ali plesnimi točkami. S ponosom lahko povemo, da je naša šola prispevala svojo točko z izvedbo švedske pesmi, evrovizijske zmagovalke leta 2012, Euphoria, ki jo je zapela naša izjemna
učenka Malaika Katrašnik Banumiane. Njena interpretacija je navdušila publiko in požela bučen aplavz, ki je odmeval po trgu. Bil je resnično čudovit dan, poln smeha ob reševanju ugank na stojnicah, mimogrede, pravilni odgovori so prinašali nagrade, dan poln veselja in tkanja mednarodnega prijateljstva.

Občutek enotnosti in raznolikosti, ki smo ga doživeli, nas je še bolj povezal, ter nam vlil nov zagon za prihodnje projekte. Hvala vsem, ki ste se udeležili dogodka in hvala vsem, ki ste prispevali k uspehu tega nepozabnega dne, Čolnarskemu združenju Pletna za nagrade, predstavnicama nemškega veleposlaništva, Julii Neblich in Evi Grešak, ki sta nas razveselili z obiskom
na stojnicah in na prireditvi, ga. Eržen iz Elana, vodstvu šole in županu, ki so nas prav tako obiskali na stojnicah in si ogledali kulturni program. Skupaj smo ponovno dokazali, kakšna je moč združenih src
in različnih kultur, ter da je prihodnost Evrope v rokah naših mladih. Prepričani smo in se tudi že veselimo, novega srečanja v Evropski vasi na Linhartovem trgu, prihodnje leto.

Meta Pazlar

Oglejte si tudi