Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.07.2018

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s plohami in nevihtami, ki bodo pogostejše sredi dneva in popoldne. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 26, na Primorskem do 29 °C.
16°C | 26°C
ponedeljek, 21.07.2018
17°C | 28°C
torek, 23.07.2018
17°C | 28°C
sreda, 24.07.2018
14°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Stanovska nagrada Hubertu Široki


KULTURA

| |
11.12.2016      2:55
A A

Stanovska nagrada Hubertu ŠirokiDeli:

Društvo oblikovalcev Slovenije je devetič podelilo priznanja Oblikovalski presežki za izstopajoča dela v letošnjem letu. To je najvišje priznanje oblikovalske stroke v Sloveniji. Med nagrajenci je tudi blejski virtuoz pri oblikovanju nakita, Huberto Široka.

Strokovna žirija med prispelimi deli nagradi tista, ki so po njeni oceni najbolje oblikovana in ki prispevajo k razvoju in dvigu vizualne kulture okolja na različnih področjih oblikovanja. Ocenjuje grafično, industrijsko, unikatno, prostorsko, scensko oblikovanje, oblikovanje notranje in zunanje opreme, prostorov, scenskih postavitev in multimedijskih celostnih rešitev. Letos je na razpis prispelo 25 del, žirija pa je podelila sedem priznanj za oblikovanje in eno za življenjsko delo.

Huberto Široka je dobil nagrado za projekt Nakit,  pri katerem avtor prepleta svoje odlično obrtno srebrokovaško znanje in kreativnost. Nakit  je oblikovan polno in hkrati prefinjeno, masivno in obenem elegantno, močno in hkrati nežno. Skozenj uporabniku in gledalcu sporoča, da tu ne gre več zgolj za formo, temveč za sredstvo; ne gre več za izdelovalca, ampak za pripovedovalca. Med njegovimi deli prav nakit najbolj odraža avtorjev pogled na svet: »Ko kitim človeka, kitim prostor; ko kitim prostor, kitim človeka.«

Ko sem ga obiskala, je dejal, da svoje kreacije dela v ciklusih, ljudje pa pridejo k njemu, da bi domov odnesli njegove zgodbe.

''Stanovska nagrada je veliko vredna, saj pomeni, da tvoje delo prepoznajo tvoji kolegi, '' je dejal in dodal, da je izjemno ponosen na Rajsko ptico.

'' Rajska ptica, ki sem jo naredil, je že petnajst let simbol Bleda in verjamem, da bo tako tudi ostalo,'' pravi.

Njegova ljubezen sta namreč arheologija in Bled. '' Bled je seveda zelo vplival na to, kar delam. Ko so našli 1500 let star kovan nakit, me je prešinilo -  to je to! Včasih se poistovetim z mojstrom, ki je tu delal dva tisoč let nazaj, in ko nekje v daljavi odzvanjajo kladiva, nikoli ne vem, ali so moja ali njegova.''

Iskrene čestitke, Berto!

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.2018 | Ostalo
28. Festival Okarina Bled 2018
28.07.2018 | Ostalo
Prireditve ob krajevnem prazniku KS Zasip
28.07.2018 | Ostalo
Plesni večer
30.07.2018 | Ostalo
Sejem domače in umetnostne obrti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo