Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
30°C
12°C
JUTRI
30°C
14°C

Danes cepljenih 810 ljudi

Na drugem množičnem cepljenju v Festivalni dvorani Bled so danes cepili 810 občank in občanov občin Bled in Gorje.

Kot je povedal poveljnik civilne zaščite Jože Smole, bodo množično cepljenje ponovili prihodnji četrtek.

»Slovenija je lahko ponosna na Bled«, pa pravi župan Janez Fajfar.

Današnje cepljenje so organizirali in pri izvedbi pomagali Zdravstveni dom Bled, Občina Bled, Rdeči križ, gasilci in Slovenska vojska.

Kot je zapisano na spletni strani Urada Vlade RS za komuniciranje, se Slovenija trenutno nahaja v rumeni fazi. V skladu z mnenjem svetovalne skupine je vlada dopolnila načrt sproščanja ukrepov, med drugim je v načrt vpeljan pogoj PCT, ki bo ob postopnem odpiranju javnega življenja veljal tudi v zeleni fazi.

Sicer pa je vlada odločila tudi, da je od sobote, 15. maja, dovoljeno zbiranje na prireditvah in shodih do največ 50 udeležencev, s ponedeljkom, 17. maja, pa se sproščajo tudi vsa športna tekmovanja ne glede na to, ali so namenjena rekreativnim športnikom ali registriranim športnikom. Ponovno je mogoča tudi prisotnost gledalcev na tekmovanjih, v skladu s prej predstavljenimi omejitvami. Športno rekreativna dejavnost se lahko izvaja individualno oziroma v skupini do največ 50 vadečih.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi