Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
30°C
14°C
JUTRI
32°C
15°C
8141

Kekec na obisku v Vrtcu Bled

 

V sredo, 22. 6., sem se iz prelepih planin podal na še lepši Bled, v vrtec. Koliko nasmejanih otrok me je tam pričakalo in čisto vsi so me poznali! Ker sem najbolj pogumen, so me Bedanec, Rožle in Pehta poslali na proslavo ob dnevu državnosti in mi za otroke dali pismo. Prosili so jih, da bi za našo lepo državo Slovenijo kaj lepega zapeli in zaplesali. Ravno to se je tudi zgodilo! Vsi skupaj smo prisluhnili slovenski himni, nato pa smo slišali dve lepi pesmi, ki so ju zaigrale ukulelistke Vrtca Bled in Aleš s kitaro, zraven pa je prav lepo prepeval otroški zborček. Sledil je čudovit Avsenikov valček, ki sta ga zaplesali vzgojiteljici Petra in Nada v narodnih nošah (Pehta in Bedanec sta si po ogledu posnetka zaželela prav tako nošo!). Za konec smo vsi skupaj zapeli pesem »Mi se imamo radi«, pomahali s slovenskimi zastavicami, ki jih je Pehta šivala 7 noči, in se prav prijetno posladkali s sladoledom. No, jaz za sladkanje nisem imel časa, saj se mi je mudilo nazaj v planine. Če se prepozno vrnem, mi Pehta navije ušesa – tega si pa res nisem želel.

Hvala Vrtcu Bled za tako lepo proslavo in se kmalu še kaj oglasim v dolini!

Jujujuhuhu!

V imenu Kekca zapisala Špela Čop

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi