Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
16°C
11°C
JUTRI
15°C
9°C
3619

KAKO ZMAGATI NA PRVENSTVU in se ob tem še zabavati?

Ta konec tedna, med 25. in 27. septembrom, bo na najstarejši slovenski mini golf napravi potekal tradicionalni, že 21. Mednarodni mini golf festival – Odprto prvenstvo Mini golf zveze Slovenije, ki bo letos zaradi znanih ukrepov prav gotovo nekaj posebnega. V prvi vrsti bosta oba turnirja, tako petkov popoldanski kriterij izžrebanih dvojic kot tekmovanje posameznikov in ekip  v soboto in nedeljo, drugačna kot doslej. 

 

Veliko naših prijateljev iz Zahodne Evrope je svoj prihod na Bled že pred časom odpovedalo, predvidevamo pa, da bodo odpovedi sledile tudi v tednu uradnega treninga. Kakor koli že, na startni listi bo manj kot 50 »umetnikov«. Branilec naslova, Friedrich Walcher iz Gradca, mož, ki se lahko pohvali, da je edini od tujcev uspel dvakrat osvojiti najprestižnejšo slovensko lovoriko (2017 in lani), je svoj prihod potrdil, prav tako bosta barve svojega kluba branila aktualna evropska prvakinja Claudia Schuster in njen soprog Reinhard, živeča legenda tega športa, nekdanji evropski in serijski avstrijski zmagovalec s Solnograškega, tekmoval bo tudi Karl Lakos z Dunaja, ki se lahko pohvali s kopico kolajn z največjih prvenstev, ne bo manjkal niti Danilo Pavšič iz Ljubljane, ki se je na blejskem spektaklu ovenčal s slavo leta 2015, ko je v finalnem krogu uspešno odbil napad osemkratnega zmagovalca Sergeja Učakarja. Skratka, za nadaljevanje uspešne mini golf zgodbe pri nas ni ovir, brez strahu. Ob upoštevanju vseh vladnih priporočil za zajezitev širjenja nalezljive bolezni bomo v matičnem ŠD Mini golf Bled, ki je organizator in promotor tovrstnih tekmovanj, storili vse potrebno, da bo turnir v nedeljo popoldne varno pod streho. Zmagal bo – tako ali drugače in kot vedno – najboljši. Z masko ali brez nje. Predvsem s palico, žogicami, natančnostjo in potrpljenjem.

 

Mini golf zveza Slovenije

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi