Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
30°C
15°C
JUTRI
33°C
17°C
Deli
2389

Jutri se začenja zima!

Bled - Vremeneslovci za jutri napoveujejo obilnejše sneženje, predvsem na Gorenjskem, kar pomeni, da bo na cesti treba še več previdnosti. Ob tem policisti opozarjajo tudi na očiščena vozila.

Gorenjski   policisti  so  včeraj obravnavali  dve  prijavi  nesreč  zaradi raztresanja  ledu  s tovornih vozil. V obeh primerih se je dogodek zgodil v predoru  Karavanke,  tovorni  vozili,  iz  katerih se je raztresal led, sta
peljali  iz  smeri  Slovenije  proti Avstriji, na vozilih udeležencev pa je nastala  materialna  škoda.  Do  hujših  posledic  ni prišlo, vendar ne gre zanemariti  dejstva,  da  so  to  okoliščine,  ki lahko privedejo do hujših
prometnih nesreč.

Zato policisti opozarjajo vse voznike, da na motornih in priklopnih vozilih v cestnem prometu  ne  sme  biti  snega,  ledu,  vode  ali  drugih snovi, ki bi lahko vplivale  na  vozne  lastnosti  vozila  ali  ki bi se lahko raztresale ali razlivale  z  njega, tovor na in v vozilu pa mora biti ustrezno naložen in pritrjen  oziroma  pokrit  tako,  da  se ne razsipa ali pada z vozila in ne predstavlja  nevarnosti  ali  ovire  za  udeležence  cestnega  prometa  ali povzroča škode na cesti in objektih.

Take  situacije  so  zelo nevarne na vseh cestah in za vse udeležence (tudi pešce,  kolesarje  itd.),  predvsem pa zunaj naselij in na avtocestah, kjer lahko  zaradi  višjih  hitrosti  led,  ki  prileti  z  vozila, prebije tudi
vetrobransko steklo in hudo poškoduje udeležence.

Glede na nizke temperature opozarjamo tudi na čista stekla. Vozniki zato še pred  vožnjo  poskrbite,  da bodo vsa stekla na vozilu ter zunanja vzvratna ogledala čista in da bo iz vozila omogočen brezhiben pogled.

Za  prekršek  se voznik kaznuje z globo 200 evrov, v primeru nastanka hudih telesnih  poškodb v prometni nesreči pa ima dejanje znake kaznivega dejanja zoper varnost javnega prometa, so sporočili gorenjski policisti.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi