Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
16°C | 25°C
petek, 30.06.2017
14°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
17°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
12°C | 24°C
ponedeljek, 03.07.2017
12°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izid novega vodnika KUGYJEVE GORE


NOVICE

| |
15.05.2015      00:02
A A

Izid novega vodnika KUGYJEVE GOREDeli:
Bled -Triglavski narodni park je v sodelovanju s partnerji projekta Julius – Raba in ovrednotenje kulturne dediščine ter skupna uporaba športne infrastrukture na čezmejnem območju od Julijskih Alp do Jadrana izdal knjižico Kugyjeve gore, v kateri so zbrani znameniti vzponi dr. Juliusa Kugyja v vzhodnih in zahodnih Julijskih Alpah.

V vodniku je opisanih 14 vzponov, ki jih je Kugy s svojimi vodniki odkrival kot prvopristopnik: Škrlatica, Triglav, Gamsje matere, Visoka Bela špica, Stenar, Kanin, Vevnica in Visoka Ponca, Bavški Grintavec, Trbiška Krniška Špica, Jalovec, Viš, Špik nad Policami, Prisojnik, Velika Martuljška Ponca in Drašce.  Poleg običajnih pristopov vodnik ponuja tudi zahtevnejše ture po poteh, ki so danes zaradi opremljenosti lažje prehodne. Delo štirih avtorjev Saveria D’Eredita, Tanje Menegalija, Jožeta Miheliča in Špele Novak je namenjeno predstavitvi Kugyja kot alpinista, ki je v gorskih prostranstvih videl ne le plezanje, temveč predvsem prostor za poglobljeno razmišljanje in druženje z naravo. Kratki prispevki o posebnostih narave, ki jih je opazil že Kugy, dopolnjujejo opis tur ter odkrivajo neizmerno lepoto in bogastvo gorskega sveta. Vloga vodnika je tako tudi usmerjanje predvsem na spoštljivo obiskovanje gora in varovanje narave za prihodnje rodove.

Publikacija združuje slovensko in italijansko izdajo na skupno 112 straneh. Natisnjena je bila v nakladi 400 izvodov. Izvodi so na voljo v informacijskih središčih Triglavskega narodnega parka, v  digitalni obliki pa je vodnik na voljo na spletni strani TNP.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo