Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
3°C
-5°C
JUTRI
6°C
-4°C
7269

Hotel Europa: Zbornica za arhitekturo in prostor je izbrala najboljšo rešitev

Pred nekaj dnevi je Zbornica za arhitekturo in prostor na svoji spletni strani objavila izid odprtega dvostopenjskega natečaja za izbiro strokovno najprimernejše rešitve za Hotel Europa Bled. Z natečajem je investitor želel pridobiti strokovno najprimernejše rešitve za ureditev celotnega kompleksa hotela EUROPA BLED na Rečici, ki bodo ob upoštevanju usmeritev prostorskih aktov, pogojev ZVKDS, programskih in funkcionalnih izhodišč v največji možni meri upoštevale programsko trženjski koncept hotela.


»Cilj natečaja je zasnovati prostor, ki bo vabil obiskovalce, da se v harmoniji z naravo in pogledi na jezero in okolico sprostijo in privoščijo aktiven oddih. Pomembna zahteva je tudi, da sta gabarit in fasada novega hotela zasnovana tako, da se skladata z okolico in v nobenem primeru bistveno ne izstopata od bližnjih hotelskih stavb«, je zapisano v poročilu ocenjevalne komisije.


Na natečaj je prispelo 16 elaboratov, komisija je v drugo stopnjo natečaja uvrstila šest elaboratov.

11. decembra letos se je komisija sestala na seji, kjer je uskladila zaključno poročilo in izbrala zmagovalca natečaja ter priporočila za nadaljnje projektiranje. Glede na ugotovitev komisije, da tudi 1. izbrana rešitev presega za okolico značilne gabarite, je komisija določila zmanjšane ključne urbanistične kazalce, ki jih mora izdelovalec v nadaljnjem projektiranju upoštevati, in sicer:

-da zasnova dveh ločenih volumnov in povezovalnega nadstreška lahko dosega faktor zazidanosti max. do 25 %.

-višinski gabarit na nivoju Kolodvorske ceste ne sme presegati treh vidnih etaž (P+2+T), pod nivojem Kolodvorske ceste pa sta dopustni do dve vidni kletni etaži.

 -faktor izrabe stavbe za nadzemne površine lahko znaša do 1,0. V faktorju izrabe se ne upošteva kvadratura nadstreška, ki mora biti lahke montažne izvedbe (les ali kovina). Nadstreška se ne sme zapirati, ostati mora odprt in prehoden.

 

Komisija je s svojim delom zaključila 16. decembra letos.

 

Prvo nagrado so tako prejeli avtorji:

 

Natečajni elaborat z delovno številko: 1, šifra natečajnika: 13102-2

Avtorji:

Peter Cesar, univ.dipl.inž.arh.

Ana Kosi, univ.dipl.inž.arh.

Ognen Arsov,univ.dipl.inž.arh.

Domen Radosavljevič, univ.dipl.inž.arh.

Tamara Rijavec, univ.dipl.inž.arh.

Sara Škarica, univ.dipl.inž.arh.

Andraž Žitnik, univ.dipl.inž.arh.

Jakob Marčič, študent

Ana Cesar, univ.dipl.inž.arh.

Sodelavci, konzultanci, izvedenci:

Klemen Jerman, d.i.e., BIRO ELPLAN d.o.o., elektro inštalacije

Vili Urankar, str.teh., biro 5 d.o.o., strojne inštalacije

Edvard Štok, u.d.i.g., KONSTAT BIRO d.o.o., gradbene konstrukcije

Aleš Hudernik, univ.dipl.gosp.inž.stroj,

Aleš Hudernik s.p., požarna varnost

Iztok Šušteršič, u.d.i.g., gradbene konstrukcije

Miran Kambič, fotograf

 

V začetku prihodnjega leta bo v Festivalni dvorani Bled na ogled razstava prispelih rešitev, komisija pa bo svoje delo in izbrane rešitve predstavila tudi občinskemu svetu Občine Bled.  

Več na:

http://www.zaps.si/index.php?m_id=NATECAJI

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi