Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
30°C
12°C
JUTRI
30°C
14°C
4862

Gradnja mostu v Piškovci

Občini Bled in Žirovnica sta naročnici in investitorici gradnje novega mostu v Piškovci, kjer dela potekajo v skladu s terminskim planom. Izvajalca gradnje sta podjetji Garnol d.o.o. ter Gorenjska gradbena družba d.d.. Na prvi pogled se res mogoče zdi, da gredo dela počasi, a so postopki in procesi zahtevni, zaenkrat gre vse po načrtih. Predviden zaključek del po pogodbi je konec januarja 2022, Občina Bled pa upa, da bo promet stekel že konec letošnjega leta.


Projektirani most obsega vozni pas širine 4,00 m in hodnik za pešce v širini 1,85m, konstrukcija mostu je projektirana za ves motorni promet, zato omejitve nosilnosti na mostu ne bo.


Dela so vredna okoli pol milijona evrov, investitorici pa sta obe občini.

Kot je povedal žirovniški župan Leopold Pogačar, je gradnja mostu konkretna in simbolna poteza sodelovanja dveh sosednjih občin, blejski župan Janez Fajfar pa je dodal, da se veseli obnove, saj gre za dragoceno cesto med obema občinama, pomembno tako za domačine kot za tiste turiste, ki radi raziskujejo pokrajino okoli nas.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi