Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne in zvečer bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Goljufije pri menjavi denarja


NOVICE

| |
08.01.2014      9:25
A A

Goljufije pri menjavi denarjaDeli:
Bled - Neznani  storilec, verjetno tujec, star okoli 40 let in visok približno 180 cm,  ki  je bil oblečen v rdečo bundo, obut v rumeno-rjave čevlje, na glavi pa  je  imel kapo s ščitnikom, je včeraj okoli 14. ure na Bledu s pogovorom in vprašanji  pri  menjavi denarja za manjše bankovce najprej zmedel delavca v

bančni ustanovi, potem pa ga je ogoljufal še za okoli 300 evrov. S  podobnimi  goljufijami si storilci, zlasti v trgovinah, s preusmerjanjem pozornosti  v  pogovoru ali pa z rokohitrstvom pri menjavi bankovcev večjih vrednosti  za manjše, navadno protipravno pridobijo več denarja, kot so ga
menjali. Tovrstne  goljufije,  v  katerih žrtev del svojega denarja zamenja za večjo vrednost  in  ga izroči goljufu, lahko posamezniki prepoznajo po tem, da si storilci  med  menjavo denarja lahko tudi po večkrat premislijo ali pa vmes predlagajo menjavo denarja v drugo valuto. Storilci so navadno  zelo mirni, v pogovoru in pri odvračanju pozornosti pa prepričljivi in ravno zato žrtev pozno – navadno šele ob koncu dneva pri štetju denarja – dojame, da je bila ogoljufana.

Zato  je pomembno, da posameznik, ki menja denar, vedno ve, kateri bankovci so  njegovi  in  kateri od druge osebe ali stranke ter koliko je sprejel in koliko  vrača.  Denar  mora imeti tudi ves čas pod nadzorom in pri sebi, ne sme pa se pustiti zmesti, so sporočili s Policijske uprave Kranj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo