Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Evropski bron za Gašperja Fistravca, Jana ......


ŠPORT

| |
17.09.2012      7:55
A A

Evropski bron za Gašperja Fistravca, Jana Špika, Jerneja Markovca in Mateja Rojca !!!Deli:

Dvojni četverec v postavi Gašper Fistravec, Jan Špik, Jernej Markovc in Matej Rojec je na evropskem prvenstvu v italijanskem Vareseju osvojil bronasto medaljo. Naša posadka je bila v odlični tekmi tretja, za posadkama Estonije in Ukrajina, prehiteli pa so posadke Rusije, Češke in Italije.

 

Rezultati A finala dvojni četvercev:

  1. Estonija 5:47,91
  2. Ukrajina +3,27
  3. 3.       Slovenija +4,10
  4. Rusija +5,12
  5. Češka +7,62
  6. Italija +11,11

 

Lago di Varese je tudi tokrat ponudil odlične razmere za veslanje. Mirna gladina jezera, morda le rahel veter v prsa, in sončno vreme sta pospremila dvojne četverce v veliki finale. Naši so odlično začeli in se takoj podali za favoriziranimi Estonci, kar je bila del načrtovane taktike trenerja Miloša Janše. Na prvih 500 metrih so bili takoj za njimi, na tretjem mestu pa lanski evropski prvaki Rusi. V drugi četrtini so Estonci močno pospešili, vendar pa so jim naši sledili in se tako otresli tudi tesnih zasledovalcev Rusov. Na polovici proge je bila vodila Estonija dolžino čolna pred Slovenijo in še eno dolžino čolna pred Rusijo in Ukrajino. Tretja četrtina je bila odlična, saj je naša posadka obdržala prednost pred Rusijo, za katero se je razvijal močan boj za bron, pritiskali sta namreč še Ukrajina in Češka. V zadnji četrtini proge Estonci niso popuščali in so prečkali ciljno črto z veliko prednostjo ter tako potrdili vlogo favoritov. V ozadju so močno pritisnili Ukrajinci, ki so z močnim finišem ujeli in prehiteli rusko in našo posadko, ki je tako priveslala v cilj na tretjem mestu in osvojila zgodovinski bron, prvo medaljo samostojne Slovenije na evropskih prvenstvih. Lanski evropski prvaki Rusi jim namreč v finišu niso mogli do živega in so se morali zadovoljiti s četrtim mestom.  Peti so bili Čehi, šesti pa Italija.

 

Štoker Matej Rojec po tekmi: »Tekma je bila zelo težka, še težja kot smo pričakovali. Načrt je bil, da se primemo Estoncev oziroma da se skupaj z njimi odlepimo od ostalih in v glavnem nam je  to uspelo. Na koncu so nas sicer prehitela Ukrajinci, čeprav smo vložili skrajne napore za obranitev drugega mesta. Če sem iskren pa zame in po moje tudi za ostale med srebrom in bronom ni velike razlike. To je vile dosežek te ekipe, ki jo je močno okrepil mladi Markovc. Malo mi je celo škoda, da ta ekipa ni odšla na olimpijske kvalifikacije, čeprav  je za nazaj težko govoriti.«

 

Enako zadovoljen je bil Gašper Fistravec: »Končno nam je uspelo, po iskanjih prave kombinacije dvojnega četverca v zadnjih dveh letih.  Srečen sem, da smo tokrat pokazali najboljše, kar smo že dolgo kazali tudi na treningih. Vesel sem, da nam je uspelo na koncu te sezone in da imamo dobro iztočnico za naprej.«

 

Trener in selektor Miloš Janša je takole komentiral uspeh dvojnega četverca in rezultate celotne reprezentance: »Pred odhodom na EP ni bilo čisto jasno, ali bo to možno izvesti, po predtekmah in polfinalu pa je že postalo jasno, da je ta posadka zrela za medaljo. Ciljali smo sicer na srebrno, vendar je je potrebno priznati premoč Ukrajincev v finišu. Fantom čestitam za dober pristop in dobro izpeljano tekmo. Od drugih posadk je potrebno pohvaliti še četverca brez krmarja, ki je s sedmim mestom dosegel optimum. Tudi Krek je nastopil zelo solidno, poznal pa se mu je pomanjakenje treninga v začletku sezone zaradi poškodbe. Lahki dvojni dvojec pa tokrat očitno ni mogel višje. Generalno je reprezentanca nastopila primerno dobro in ti rezultati nam ponujajo dobro iztočnico za prihodnost.«

 

Ta uspeh dvojnega četverca, in tudi dobre uvrstitve ostalih posadk na tem EP, je potrdil kvaliteto in perspektivnost tekmovalcev, ki so bili v preteklih letih zelo uspešni v kategoriji mladincev in mlajših članov, sedaj pa jim je uspel preboj tudi v absolutni kategoriji, večino uspehoh pa so dosegli prav v disciplini dvojnega četverca. Za Mateja Rojca (letnik 1989) je bilo po seriji odličnih rezultatov med mladinci in mlajšimi člani to prvo A finale na velikih članskih tekmovanjih (EP ali SP). Sicer je absolvent ekonomije, leta 2007 pa je na MSP v Pekingu osvojil srebrno medaljo. V svojem drugem A finalu na velikih tekmovanjih je veslal Gašper Fistravec (letnik 1987), absolvent študija komunikacij, ki je leta 2004 na MSP v katalonskem Banyolesu osvojil naslov svetovnega prvaka v dvojnem četvercu. V istem čolnu je bil tudi Jan Špik, ki pa je v članski konkurenci dosegel že dva velika finala, in sicer leta 2009 na SP v Poznanu (5. mesto v dvojnem dvojcu) in leta 2010 na EP (6. mesto v enojcu). Jan je sicer zaposlen kot vrhunski športnik na Policiji. Izreden dosežek je s to medaljo uspel Jerneju Markovcu (letnik 1994), ki letos šele zaključuje nastopanje v mladinski kategoriji. V tej sezoni je namreč osvojil srebrni medalji že na mladinskih EP in SP v enojcu, sedaj pa je to serijo kronal še z medaljo v članski konkurenci, kar je prvovrsten dosežek.

 

 

V finalu B sta danes zjutraj nastopila četverec, v katerem so veslali Marko Grace, Aleš Zupan, Grega Domanjko in Jure Grace, in Andraž Krek v enojcu. Četverec je zmagal, Krek pa je bil tretji, tako da imamo sedaj skupno sedmo, deveto in trinajsto mesto na tem EP.

 

Odlično tekmo so prikazali Marko Grace, Aleš Zupan, Grega Domanjko in Jure Grace, saj so vodili od starta do cilja in na koncu dosegli tudi zelo soliden čas (6:09,13). Z močnim startom in odličnim vzdrževanjem ritma so na mirni gladini Laga di Vares za seboj so pustili četverce Hrvaške, Italije, Turčije in Nizozemske, zmagali pa so z naskokom dobrih treh sekund. S zmago v B finalu so si Mariborčani Domanjko in brata Grace ter Blejec Zupan priveslali skupno sedmo mesto na tem evropskem prvenstvu, kar je lep uspeh za mlado ekipo, ki jo sestavljajo trije tekmovalci do 23 let.

 

Andraž Krek se je pogumno podal v B finale in bil na prvih 500 metrih v vodstvu. V sredini proge ga je prehitel Čeh Plocek, vendar pa je Krek vzdržal močan ritem in sledil aktualnemu mladinskemu evropskemu in svetovnemu prvaku. V zadnji četrtini proge je naš skifist močno pritisnil, prešel v vodstvo, vendar pa v finišu ni vzdržal napada Čeha in Izraelca Friedmana, tako da je v cilj priveslal kot tretji. Na mestih od 4 do 6 so se zvrstili Švicar Weitnauer, Slovak Redr in Latvijec Timofejevs, ki se v tej tekmi niso vmešala v boj za vrh. Krek, član izolskega Arga, je na tem prvenstvu prikazal tri zelo dobre nastope in se tako vrnil v tekmovalni ritem, iz katerega je bil zaradi poškodbe izključen lansko in del letošnje sezone. S tretjim mestom v B finalu je Andraž Krek zasedel skupno deveto mesto na letošnjem EP, je sporočil Jernej Slivnik z Veslaške zveze Slovenije.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo