Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
16°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
16°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Blejsko leto 2014


NOVICE

| |
01.01.2015      00:01
A A

Blejsko leto 2014Vrtec Bled v novi obleki.
Vrtec Bled v novi obleki.
Deli:
Bled - Za občino Bled je bilo leto 2014 bogato leto, saj je poleg obnove številnih cest in komunalne infrastrukture uspela z energetsko sanacijo in rekonstrukcijo Vrtca Bled, ki je bila vredna kar 2,5 milijona evrov in je tako največja posamična investicija v zgodovini občine. Poleti so odprli obnovljeno Triglavsko rožo, moderen turistično naravoslovni informacijski center, kjer so na voljo turistične informacije za celo Gorenjsko ter seveda za Triglavski narodni park. Vrednost prenove, ki je bila izdatno podprta z evropskimi sredstvi, je bila 800.000 evrov, nekaj pa so prispevale prav vse gorenjske občine. Odprli so obnovljene prostore TIC-a, pa novo trim stezo na Straži, kjer je nastala tudi dežela pravljic, zaživel je avtobus hop on - hop off. Na Bohinjski Beli so odprli obnovljeno vaško jedro, prav tako obnovljeno vaško jedro je dobilo tudi Mlino. Nov kulturni dom na Bohinjski Beli že dobiva podobo. Po osmih letih usklajevanj in priprav je Bled dobil občinski prostorski načrt, prav tako pa so se začeli postopki za urejanje ožjega središča Bled, neposredno ob jezerski obali. Prav tako se na Bledu trudijo za izgradnji obeh razbremenilnih cest, ki bosta osrednja projekta v prihodnjih letih. Zasip in Ribno sta dobila novi otroški igrišči in še bi lahko naštevali. Ob koncu leta se Zavod za kulturo lahko pohvali, da je v letu 2014 Blejski grad obiskalo več kot 300.000 ljudi, kar je svojevrsten rekord. Leto 2014 je bilo za Bled tako bogato in pestro leto, da je težko, da bi ga s toliko investicijami in vlaganji v bližnji prihodnosti ponovili. 

V občini Bled živi nekaj manj kot 8200 prebivalk in prebivalcev, povprečna starost prebivalcev je 44, 1 leta, indeks staranja pa je kar 152,7 in je med najvišjimi na Zgornjem Gorenjskem. Brez dela je 8,5 odstotka ljudi, koeficient razvitosti pa je 1, 14  -  tako občina Bled med zgornjegorenjskimi občinami sodi v sam vrh, med vsemi gorenjskimi pa v spodnjo polovico. Neto plača na zaposlenega je 968 evrov in je pod slovenskim povprečjem.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo