Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Priprave na čistilno akcijo


OBČINSKE

| |
29.03.2015      00:07
A A

Priprave na čistilno akcijoDeli:
Bled - V Občini  Bled bomo tudi letos izvedli  čistilno akcijo "Očistimo Bled z okolico 2015", ki bo potekala po vseh krajevnih skupnostih v soboto, 11. aprila. Posameznike, društva, krajevne skupnosti ter druge organizacije pozivamo k sodelovanju! Glede na dokaj dober odziv v  preteklih letih, tudi letos pričakujemo vašo udeležbo, saj poleg sanacije nekaj preostalih divjih odlagališč, želimo urediti predvsem:

 

  • vaška jedra, skupne javne in  zelene površine, igrišča, prireditvene prostore…
  • sprehajalne in turistične poti, šolske poti ter okolico šol in vrtcev…
  • obrežja potokov, rek in obalo jezera

 

V naslednjih dneh bodo zato na ravni občine, predvsem pa po krajevnih skupnostih tekle priprave pod vodstvom svetov KS, saj želimo k sodelovanju pritegniti čim več društev in krajanov in prostovoljcev s stroji ter prevoznimi sredstvi za prevoz odpadkov na zbirna mesta.

 

Zbrane odpadke bo ta dan od 8. do 14. ure možno pripeljati tudi na zbirni center ob čistilni napravi ali pa na zbirno mesto ob Infrastrukturi Bled na Rečiški 2. V kolikor boste akcijo izvedli pred 11. aprilom prosimo, da lokacije zbranih odpadkov sporočite na Infrastrukturo  Alešu Maslju na 031 309 895.

 

Občani lahko na Infrastrukturi Bled izkoristite možnost brezplačnega odvoza 4 kubičnih metrov kosovnih odpadkov in  3 kubičnih metrov zelenega odpada letno in dobite  50 vrečk za biološke odpadke z boni, ki ste jih že prejeli. Manjše količine odpadkov sami pripeljite na zbirno mesto ob Infrastrukturi, ki je odprto vsak dan od 7. do 19. ure, ob sobotah pa od 7. do 12. ure, zato je toliko bolj nedopustno ravnanje  posameznikov, ki odpadke enostavno odvržejo ob kontejnerjih na eko otokih.

 

Priprave na letošnjo akcijo koordinirajo strokovne službe Občine Bled skupaj s podžupanom, predsedniki vseh krajevnih skupnosti in predstavniki Infrastrukture Bled.

 

Kljub uspešni akciji v preteklih letih ter vse bolj uveljavljenemu ločenemu zbiranju odpadkov se še vedno pojavljajo manjša odlagališča na zasebnih parcelah in to celo s soglasjem lastnikov, ali pa jih ti sami uporabljajo za odlaganje odpadkov, večkrat tudi neprimernih. Zato želimo, da se v sanacijo divjih odlagališč vključijo tudi lastniki parcel, kjer se le-ta nahajajo, ali pa v akciji vsaj dovolijo dostop prostovoljcem.

 

Glede na praznik Občine Bled, ki bo pred čistilno akcijo, vse občane prosimo, da čim prej  poskrbite za urejenost okolice svojih domov in tudi obcestnih pasov. Prošnja velja tudi vsem direktorjem organizacij, ustanov in podjetij ter njihovim zaposlenim, da v tem času poskrbijo za primerno urejenost svojih objektov, dostopnih poti in bližnje okolice.

 

Vse gradbene odpadke je možno odlagati v gramoznici v Ribnem, zeleni odpad v čim večji meri uporabite za kompost. Pred samo akcijo bosta Občina Bled in Infrastruktura poskrbeli za vrečke in rokavice ter za pravočasni odvoz odpadkov, krajevne skupnosti pa na svojem področju za izvedbo akcije, te pa se bodo tradicionalno zaključile z družabnim srečanjem.

 

Z željo, da bi s skupnimi močmi tudi letošnjo akcijo izvedli kar se da uspešno in s tem prispevali k lepše urejenemu Bledu in okolice, se Vam za vaš trud in sodelovanje že vnaprej zahvaljujemo!

 

O nadaljnjih  pripravah na čistilno akcijo boste podrobneje seznanjeni preko  medijev in spletne strani občine Bled.

 

Občina Bled

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 24 25 26 27 28 29 30 31 1 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu
02.10.2017 | Tečaji in delavnice
Subvencionirani tečaji tujih jezikov
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
Delavnica izdelave gamaš
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
NAREDIMO SI NAJBOLJŠE MILO«
26.10.2017 | Ostalo
Odkrito o teorijah zarot
27.10.2017 | Šole in vrtci
Knjižnica v gozdu

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo