Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
2°C
-1°C
PON.
4°C
-5°C
4096

Blejsko jezero: Pogovori med državo in občino so se začeli

Potem, ko je Občina Bled z javnim pismom vlado, državni zbor, državni svet in predsednika republike seznanila s stanjem Blejskega jezera, je bil v soboto popoldne na Bledu sestanek na to temo. Udeležili so se ga predstavniki ključnih državnih organov: Ministrstva za okolje in prostor, Direkcije Republike Slovenije za vode, Agencije Republike Slovenije za okolje, predstavnica koncesionarja za čiščenje gladine površinskih voda in preprečevanja onesnaženja vodnih in priobalnih zemljišč ter predstavniki občine.  

 

Na sestanku so se dogovorili, da bodo Ministrstvo za okolje in prostor in organi v sestavi Direkcija RS za vode, Agencija RS za okolje in Inšpektorat Republike Slovenije za okolje in prostor pospešeno pristopili k izvajanju ukrepov, ki so v njihovi pristojnosti. Na sestanku so se pogovarjali tudi o naboru srednjeročnih in dolgoročnih ukrepov za izboljšanje stanja jezera in možnostih za njihovo izvedbo.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi