Logo MojaObčina.si

Bled

JUTRI
14°C
10°C
SRE.
21°C
10°C
7446

Bled v ledu

Bled - Na Bled tudi letos prihaja umetnik, čigar dela se stopijo na soncu…V torek, 19. decembra, bo na Jezersko promenado ( dela bodo to takrat končana), pripeljal velik tovornjak, naložen z ledom. Led prihaja iz tovarne ledu na Nizozemskem in je izdelan prav za Bled. Na Jezersko promenado bodo dostavili okoli 20 ton ledu.

V sredo, 20. decembra, bo led začel obdelovati kipar Miro Rismondo, ki zagotavlja, da bodo letošnje ledene skulpture povsem v znamenju Bleda: grad, kočijaž v skorajda naravni velikosti, rajska ptica in podobno.

Umetnik pri svojem delu najprej uporablja motorno žago, nato pa skulpturo obdela še z dletom in manjšim orodjem. Za barvanje skulptur uporabi barvni pesek, pomembno orodje pa je tudi likalnik.

Mira Rismonda in njegove kolege boste na Jezerski promenadi lahko občudovali teden dni, potem pa bodo skulpture vse dokler se ne stopijo na ogled!

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi