Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

delno oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno in ponekod po nižinah sprva megleno. V notranjosti Slovenije se bodo občasno pojavljale manjše padavine, deloma plohe. Zapihal bo severni do severovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 10 do 14, na Primorskem do 18 °C.
8°C | 12°C
ponedeljek, 20.10.2018
6°C | 18°C
torek, 22.10.2018
3°C | 16°C
sreda, 23.10.2018
3°C | 16°C
četrtek, 24.10.2018
4°C | 17°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Bled na živi koži


NOVICE

| |
08.08.2017      1:14
A A

Bled na živi kožiDeli:

Že dvajsetič zapored se je v sosednji Avstriji odvijalo najbarvitejše in največje tekmovanje v poslikavi telesa na svetu, ob visokem jubileju prvič kar v središču Celovca. Mesto je v treh tekmovalnih dneh preplavilo več kot dvesto poslikanih teles. Tekmovalci umetniki so se zbrali iz štiriinpetdeset držav sveta, nastopilo je več kot stopetdeset umetnikov in umetnic, ki so tekmovali v različnih kategorijah, kot so čopič in gobica, airbrush, specialni efekti, purple brush, poslikava obraza,...

Edini slovenski tekmovalki sta bili Gorenjki Alenka Peternel Huber in asistentka Katja Poljanec, na tekmovanje pa sta vzeli ''živo platno'',  Tino iz Kopra. Konkurenca je vedno pisana in močna, tudi letos je bilo tako.

Tekmovalci ustvarjajo po temah. Letošnja tema prvega dne je bila utopija, drugega pa "običaji in tradicije- povejte nam o svoji". Slednja je bila čudovita priložnost za predstavite lepote naših krajev, tokrat Bleda, saj je ekipo sponzorsko podprl Turizem Bled in tako omogočil sodelovanje na največjem tovrstnem tekmovanju. Poleg tega, da sta dekleti Tino dobesedno spreminjali v Bled, so lahko obiskovalci okušali Slovenijo, tokrat seveda v obliki Blejske kremšnite, ki jo je ponudilo podjetje Conditus.

Ekipa z Gorenjske je v svoji kategoriji zasedla 17. mesto od več kot petdesetih tekmovalcev, zmaga pa je ostala v Avstriji.

Za tiste, ki bi si želeli tovrstno umetnost izpod Alenkinih in Katjinih čopičev ogledati v živo, bo na Bledu enkratna priložnost že v septembru. Šestega septembra, na svetovnem veteranskem veslaškem prvenstvu boste lahko v živo spremljali nastajanje žive slike in se z njo lahko seveda tudi fotografirali. Za izkušnje željne obiskovalce pa bo Alenka zavihtela čopič tudi po obrazih obiskovalcev.

Turizem Bled
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Blejske novice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Blejske novice
Blejske novice
CESTA SVOBODE 13
Tel:(04) 575 01 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo