Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 31°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 26°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 29°C
torek, 27.06.2017
15°C | 30°C
sreda, 28.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 11h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
19°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Bitka za Blejski grad


NOVICE

| |
03.06.2014      00:01
A A

Bitka za Blejski gradDeli:
Bled - Minuli konec tedna so na Bledu potekali 8. srednjeveški dnevi. Prireditev je na Blejskem gradu letos obiskalo prek 3.500 obiskovalcev.

 

Srednjeveški dnevi na Blejskem gradu so ena izmed najbolj obiskanih in po številu nastopajočih srednjeveških skupin iz Slovenije in tujine ena največjih srednjeveških prireditev v Sloveniji. Tudi letos so nastopajoči v dveh dneh in petih nastopih prikazali bogat in raznolik program. Poleg gostiteljev, domače srednjeveške skupine KD Viteza Gašperja Lambergarja so letos svoje nastope prikazali: Društvo Baron, Red kraljevega orla, Cesarsko Kraljevi Ptuj, Turistično društvo Žužemberk, KUD Klati vitez in Janez Kamniški, Kulturno društvo Lonca, Grad Svitar in Glasbena skupina Gita, Zlate Ostroge in Vitezi Celjski red Zmaja, Vitezi Svetega Jurija iz Višegrada (Madžarska), Markus M (Češka), Rattus Rattus (Češka), Vere Gratia (Češka), Metalci zastav in glasbeniki 'Pro Loco' iz Fornova Tara (Italija), Mestna straža Ingolstadt (Nemčija), Društvo občine Konjski iz Konjščine (Hrvaška), Turistična skupnost Koprivnica (Hrvaška), Darko Dragec, profesionalni mojster lokostrelec (Hrvaška) in srednjeveška glasbena skupina Holloenek Hungarica (Madžarska).

 

Poleg nastopov v programu so člani skupin pripravili tudi dobro obiskan skupen večerni ognjeni šov, ki so ga izvedli na parkirišču pod gradom. V njem sta se dve vojski najprej spopadli za Blejski grad, nato pa so nastopajoči prikazali izjemen spektakel, v katerem so sodelovali žonglerji z ognjenimi baklami, metalci gorečih krogel, požiralci ognja, “ognjeni” mečevalci in metalci zastav iz Italije.

 

Prireditev so, poudarjajo v Zavodu za kulturo Bled, po obisku sodeč obiskovalci dobro sprejeli. Iz leta v leto pa se povečuje tudi zanimanje za sodelovanje med srednjeveškimi skupinami in razstavljavci.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Bled!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo