Logo MojaObčina.si

Bled

DANES
24°C
17°C
JUTRI
25°C
17°C
Deli
4859

Ameriški mediji o Sloveniji ponovno v presežkih

Porast števila ameriških turistov v Sloveniji priča o priljubljenosti naše dežele med Američani, nemalokrat pa v njihovih medijih zasledimo tudi objave, ki iz različnih zornih kotov predstavljajo Slovenijo kot deželo vredno obiska. Tokratna članka sta objavljena v dveh prestižnih in priljubljenih revijah z velikimi nakladami: Jetsetter in Travel & Leisure. V reviji Jetsetter, ki pokriva luksuzni turizem, je članek o Bledu. Blejsko jezero uvršča med šest najlepših jezer v Evropi, ki jih je vredno obiskati in Bled opisuje kot destinacijo, kjer zgodovina in naravne lepote z roko v roki ustvarjata nepozabna doživetja. V članku je omenjana tudi Vila Bled, ki jo je National Geographic pred kratkim uvrstil med 20 najboljših svetovnih hotelov ob jezerih.

Drugi članek je bil objavljen v reviji Travel & Leisure, ki se uvršča med najvplivnejše medije s področja potovanj v Združenih državah Amerike. V članku z naslovom "The Food and Drink in Slovenia’s capital has gotten even better" pa bralcu pobližje predstavi kulinarično ponudbo v Ljubljani. Članek je napisala Mary Holland, ki smo jo letos pozimi gostili na kulinaričnem študijskem potovanju. Slovenija jo je s kulinaričnega vidika resnično pozitivno presenetila, kar priča dejstvo, da je na to temo napisala že več člankov, med drugim za prestižno vinsko revijo VinePair, v kateri se navdušuje nad peninami Istenič (ki letos praznujejo 50. letnico) ter revijo Departures, kjer je naštela kopico razlogov, zakaj je Slovenija kulinarična destinacija prihodnosti, so sporočili iz Slovenske turistične organizacije.


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi