Nika Frelih je doma z Bleda. V Ljubljani je študentka drugega letnika Akademije za glasbo, smer orgle pri prof. Renati Bauer.
Z glasbo se srečuje že od malih nog – sprva je kot triletna deklica začela z obiskovanjem glasbenih uric v Glasbenem centru Do re mi Bled, nadaljevala z učenjem klavirja pri prof. Tini Hribar, obiskovala solfeggio, zbor, orkester, violino in kasneje v GŠ Radovljica pričela z učenjem orgel in petja. Nato je svoje šolanje nadaljevala na Škofijski klasični gimnaziji v Ljubljani, glasbeno pot pa na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana z orglami pri prof. Nini Frank. V tem času se je udeležila slovenskih in mednarodnih tekmovanj. Lansko leto si je na tekmovanju TEMSIG priigrala zlato priznanje in posebno nagrado.
Poleg igranja orgel jo navdušuje tudi petje – tako solistično kot zborovsko - in komponiranje. V devetem razredu OŠ na Bledu je napisala svojo skladbo, s katero je sodelovala na Glasbeni olimpijadi in zasedla prvo mesto v državi in si pridobila vstopnico za evropsko glasbeno olimpijado v Litvi, kjer je zasedla 4. mesto. Veselje do komponiranja v Niki raste. Nastalo je že kar nekaj skladb z liturgičnim, svetopisemskim besedilom in nekaj priredb ljudskih skladb. Svoje glasbeno znanje izpopolnjuje na mojstrskih tečajih doma in v tujini. Blizu ji je tudi pedagoško delo, ker ve, da je glasba nekaj izjemnega in to rada pokaže otrokom v GC Do Re Mi. Niko dobro poznajo pevci blejskega in zasipškega kora, saj njihovo petje spremlja pri nedeljskih in prazničnih mašah.
Na koncertu v organizaciji Akademije za glasbo, bo na Milavčeve orgle zaigrala skladbe izjemnih skladateljev: Kabeláča, Ebna, Regerja in Bacha. S svojimi glasovi bodo obogatili koncert Vida Mihelčič, Domen Mihelčič ter Jernej Frelih.


