Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
9°C | 21°C
četrtek, 19.10.2017
8°C | 22°C
petek, 20.10.2017
10°C | 22°C
sobota, 21.10.2017
11°C | 21°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Trikraljevska akcija v Ajdovščini


PROSTOVOLJSTVO, VERSKE

| |
29.01.2014      16:03
A A

Trikraljevska akcija v Ajdovščini


Tudi letos je v župniji sv. Janeza Krstnika v Ajdovščini potekala trikraljevska akcija. Sodelovalo je 26 otrok, razdeljenih v sedem skupin. V skupini so bili trije kralji, nosilec zvezde in nosilec skrinje. Nekatere skupine pa so spremljali tudi starši. Obiskali smo vse soseske.


Deli:

Na megleno in deževno nedeljo 5. januarja 2014, smo se koledniki zbrali pri sveti maši. Duhovnik je blagoslovil kredo ter 'kralje in kraljice' in odpravili smo se na pot. V domove smo prinašali blagoslov, mir in veselje novorojenega Odrešenika. Ljudje so nas lepo sprejeli, darovali svoj dar, ki ga bodo letos namenili za pomoč pri gradnji vrtca, osnovne in srednje šole, pri opremljanju učilnic  v Senegalu, v Ruandi, na Madagaskarju, v Izraelu, v Braziliji ... Koledniki pa so dobili sladke dobrote, ki so si jih pravično razdelili.

Otroci so spoznali stisko ljudi v tretjem svetu, kjer delujejo naši misijonarji, zato so se odločili za sodelovanje pri trikraljevski akciji. Bili smo zadovoljni z opravljenim delom, zbranim denarjem in z zavestjo, da je lepo pomagati drugim. Vsem, ki ste kolednike lepo sprejeli in darovali svoj dar, se iskreno zahvaljujemo. Lepo je, če lahko s svojim darom nekomu polepšamo življenje! Sklenili smo, da bomo prihodnje leto zopet sodelovali v trikraljevski akciji.

V soboto, 11. januarja, je bilo srečanje kolednikov iz naše škofije v Škofijski gimnaziji v Vipavi. Povabljeni so bili vsi koledniki in spremljevalci, ki so sodelovali v TKA. Srečanje smo začeli v kapeli dijaškega doma, s sveto mašo, ki jo je daroval škof Metod Pirih. V nagovoru se je zahvalil vsem kolednikom za pogum in dobro voljo in nam prebral pismo misijonarja Ivana Bajca, ki deluje na Slonokoščeni obali. Po sveti maši smo odšli v prostore gimnazije, kjer sta nas pričakali Ana Križnič in Neli Bačar, ki sta se poleti udeležili projekta POTA in v Malaviju pri misijonarju p. Stanku Rozmanu preživeli dober mesec dni. S skupino še drugih prostovoljcev so pomagale pri gradnji hiše in imele delavnice za otroke, kjer so se vsi skupaj naučili veliko zanimivih igric, predvsem pa pridobili veliko novih izkušenj. Otroci so z velikim zanimanjem prisluhnili predstavitvi, kasneje pa na dekleti naslovili še kopico vprašanj, saj je otroke zanimalo prav vse o življenju otrok v Afriki.

Postali smo lačni in v jedilnici nas je že čakala slastna malica. Srečanje smo zaključili na dvorišču gimnazije z domiselnimi igricami, ki so bile nagrajene. Naši koledniki (trije +mama) so skupaj s koledniki iz Šturij sestavili skupino 'smeškoti' in dosegli drugo nagrado. Čestitke!

Čeprav nas je spremljalo oblačno vreme, je v naših srcih sijalo sonce, saj smo preživeli lepo in zanimivo dopoldne.

Irena K., foto Sonja Kerkoč
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017
Danes ni dogodkov.
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.