Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

jasno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 18°C
torek, 21.10.2018
12°C | 17°C
sreda, 23.10.2018
6°C | 19°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 21°C
petek, 25.10.2018
6°C | 21°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
18°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Srečanje zakonskih jubilantov v Križu


VERSKE

| |
20.11.2017      10:30
A A

Srečanje zakonskih jubilantov v KrižuDeli:
Srečanje zakonskih jubilantov je v Vipavskem Križu letos praznovalo srebrni jubilej. Leto za letom se na zahvalno nedeljo srečajo zakonci, ki praznujejo 10, 20, 25, 30, 40, 50 in več let skupnega življenja. Zadnje dve leti smo sklenili, da k praznovanju v vzpodbudo in blagoslov povabimo tudi pare, ki so skupaj komaj 5 let. Tudi zato je bilo med mašo in na srečanju čutiti otroški živ žav, ki pomeni veselje do življenja. Mašo je daroval br. Vlado, ki je v pridigo zahvalne nedelje vključil tudi zahvalo in veselje številnih družin, ki vztrajajo na obljubah, ki so si jih dali na poročni dan. Bogoslužje so z dobrimi mislimi obogatili birmanci, kruh in vino sta prinesla Marta in Berto
Kravos, ki letos praznujeta zlato poroko, pomen kruha in vina pa je z izbranimi besedami predstavil David Pizzoni, ki skupaj z ženo Iris, praznuje 10 let poroke. Skupna fotografija je nastala v samostanskem atriju, na hodniku pa so pare pričakali mladi in jim zapeli.
Samostanska obednica je kraj srečevanja, tudi letos je bilo tako, saj smo sodelavke Karitas poskrbele, da je bila miza polna dobrot. Kako malo je potrebno, da si drug drugemu priznamo, da »Ljubezen nikoli ne mine«.
Jožica Ličen


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!