Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Srečanje gibanja Pot v Vrhpolju


VERSKE

| |
24.01.2014      12:03
A A

Srečanje gibanja Pot v Vrhpolju


V nedeljo, 19. januarja popoldne, smo člani gibanja Pot napolnili cerkev sv. Primoža in Felicijana v Vrhpolju pri Vipavi.


Del mozaika v Vrhpolju
Del mozaika v Vrhpolju
Deli:

Zbrali smo se  v rojstnem  kraju  ustanovitelja našega gibanja gospoda Vinka Kobala v znak hvaležnosti, da smo ob njem rasli in se klesali, da smo gradili skupnost, v kateri se še danes počutimo sprejeti kot pri domačem ognjišču. Gospod Vinko je bil v  Vrhpolju, kot je sam največkrat poudaril  - »v najlepšem kraju na svetu«, rojen na ta dan pred 86. leti. Drugi razlog pa je bil ogled, ali bolje rečeno, branje mozaika p. Marka Ivana Rupnika. Z enim od vrhuncev njegovih umetniških stvaritev je cerkev v Vrhpolju zablestela v vsej svoji lepoti, kar smo se obiskovalci osebno prepričali.

Naše srečanje smo začeli z večernicami, potem pa je razlago mozaika pripravil in nas v branje uvedel domačin, sicer stolni župnik v Kopru, dr. Primož Krečič, ki je s patrom Rupnikom sodeloval v času nastajanja umetnine. Moram reči, da njegovo izvajanje ni bila samo razlaga, ampak tudi bogata svetopisemska kateheza, ki nam jo sam mozaik nudi. Preko hvalnice modrosti, daritve, krsta, vere, svetega zakona, oznanjenja in veselja, nas vstali Kristus po sv. Duhu vodi k Očetu. Ob taki stvaritvi obiskovalec lahko to lepoto samo občuduje, ob njej premišljuje in moli ali pa se sonči ob božjih žarkih, ki se izlivajo iz tabernaklja.

Da gibanje Pot živi,  je dokaz množična udeležba in še dolgo prijateljsko druženje ob kozarčku vrhpoljskega in dobrotah gospodinj. Ob tej priložnosti vsa zahvala za gostoljubje župniji Vrhpolje in župniku Janezu Kržiščniku.

Niko Ličen

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.