Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
9°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
12°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
14°C | 18°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 18°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Pater Bogdan Knavs o sočutju


VERSKE

| |
08.03.2013      10:41
A A

Pater Bogdan Knavs o sočutju


'Sočutje kot novi temelj naših osebnih in družbenih odnosov' je bil naslov razmišljanja frančiškana patra Bogdana Knavsa na sinočnjem postnem večeru v organizaciji Kluba krščanskih izobražencev v dvorani Srednje šole Veno Pilon v Ajdovščini.


pater Bogdan Knavs
pater Bogdan Knavs
Deli:

Frančiškan pater Bogdan je od leta 2010 gvardijan frančiškanskega samostana na Sveti gori in rektor svetogorske bazilike. Poznana so nam tudi njegova jasna stališča ob finančnih nepravilnostih v mariborski nadškofiji, ko se je zavzemal za poravnavo storjenih krivic.

Po rodu je iz Mošenj na Gorenjskem. Sam pravi, da je hvaležen za življenje v naši domovini, v prelepem koncu sveta. Hvaležen pa je tudi staršem za doto ljubezni, darovanja in molitev. Cerkev vidi kot eno veliko družino v kateri se je potrebno pogovarjati, probleme sproti reševati, sam meni, da   je bilo  v preteklosti  tega  premalo.

Ljubezen in sočutje sta zanj temeljni vrednoti, ki pripomoreta k graditvi naših osebnih in družbenih odnosov. Sočutje je naša dolžnost, je srce evangelija. Pravo sočutje je sprejeti drugega takega kot je, ne glede na njegovo prepričanje, ki morda tudi ni po naši meri. Vsi smo ustvarjeni po božji podobi in Bog ljubi vsakega človeka. Pravo sočutje je, da postanem s človekom prijatelj, da ga poslušam,  da zmorem podeliti z njim tudi nekaj svojega intimnega in da tako morda znova najde zaupanje vase.

Številni poslušalci smo doživeli bogat večer. S svojim humornim, hkrati pa z jasnim podajanjem, nam je gost pater Bogdan odprl številna vprašanja za razmišljanje pa tudi za dejanja sočutja v tem preostanku postnega časa, ki je pred nami. 

Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 190
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
21.10.2017 | Umetnost
Ustvarjalnica za otroke
21.10.2017 | Družabni dogodki
Koncert: THeWET (SLO) + Attic Mist (SLO)

Bodite prvi pri oddaji mnenja.