Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
16°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
16°C | 26°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 27°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Postni večeri 2014 navdušili številne ......


VERSKE

| |
13.04.2014      14:46
A A

Postni večeri 2014 navdušili številne obiskovalce


Postni večeri verskega poglabljanja so v organizaciji Kluba krščanskih izobražencev Ajdovščina letos potekali že triindvajsetič. Tri četrtke v postu smo obiskovalci napolnili dvorano Srednje šole Veno Pilon v Ajdovščini.


Deli:

Prvi večer smo gostili založbo Emanuel iz Ljubljane s predvajanjem filma 'Kdo si želi biti ljubljen?'. Film je bil posnet po knjižni uspešnici Anonimni katolik. Francoski filmski producent na vabilo razrednika svojega sina začne obiskovati kateheze za odrasle in tako v svojem življenju postopoma odkrije Jezusa. V svojem spremenjenem življenju, ki je tudi za ženo v začetku popolna uganka, pride do bistvenega spoznanja, da je vera preprosto dar, ki lahko človeka  v pozitivnem pomenu popolnoma prenovi.

Drugi večer je bil naš gost gledališki igralec Gregor Čušin, ki nam je v avtorski predstavi 'Vera levega razbojnika' izpraševal vest: Kaj verujem? V koga? Komu? In zakaj? Gre za izpoved vere človeka, ki se dostikrat znajde na 'napačni strani', kot levi razbojnik. Opirajoč se na evangelij je govoril o levem razbojniku, ki je izzval desnega, da je ta javno izpovedal svojo vero.

Gost tretjega večera je bil teolog in filozof pater klaretinec Branko Cestnik. V svojem izvajanju z naslovom 'Papeževi čevlji ali kam koraka cerkev pod papežem Frančiškom'  nam je orisal pot enoletnega pontifikata papeža Frančiška, ki je po odstopu papeža Benedikta XVI. prevzel krmilo katoliške cerkve. Že v kratkem obdobju te svoje nove službe je s preprostostjo in pristnostjo dosegel veliko priljubljenost v svetu. Svojo odločitev, da mora papeštvo izgledati drugače, dokazuje s svojimi dejanji, kot so odpiranje celemu svetu, skromno življenje, prenova rimske kurije, prehajanje iz teologije Božje vsemogočnosti k teologiji Božjega usmiljenja in še z vrsto dejanji, s katerimi dnevno preseneča.

Člani Kluba krščanskih izobražencev Ajdovščina voščimo veselo praznovanje Velike noči.

Niko Ličen

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.