Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.11.2017

delno oblačno
Danes se bo od severozahoda povečini delno zjasnilo, le po nižinah osrednje in jugovzhodne Slovenije bo ostalo precej nizke oblačnosti. Predvsem ponekod v vzhodni Sloveniji bodo sprva še občasne padavine. Burja na Primorskem bo slabela in do večera ponehala. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 14 °C.
0°C | 12°C
nedelja, 19.11.2017
0°C | 12°C
ponedeljek, 20.11.2017
-2°C | 13°C
torek, 21.11.2017
3°C | 12°C
sreda, 22.11.2017
4°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 18.11.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
0°C
12°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prvi sodniški tabor Združenja košarkarskih ......


ŠPORT

| |
10.07.2014      12:24
A A

Prvi sodniški tabor Združenja košarkarskih sodnikov Primorske


V sklopu mednarodnega košarkarskega tabora v Tolminu je konec junija potekal prvi sodniški tabor v organizaciji Združenja košarkarskih sodnikov Primorske.


Deli:
Namenjen je bil izobraževanju novih sodnikov združenja in njihovemu nadaljnjemu razvoju. Pod vodstvom strokovnih vodji Blaža Smrekarja in Mihe Mauerjaje bilo na taboru prisotnih osem sodnikov. Program dela je zajemal predavanja, praktične vaje na igrišču ter sojenje tekem, ki so jih posneli in naslednji dan s pomočjo video analize opozorili na ugotovljene pomanjkljivosti. Poleg tega so sodniki vsakodnevno opravljali fizični test ter pisali teste iz Pravil igre.

Predsednik Združenja košarkarskih sodnikov Primorske Andraž Lukin: »Letošnji tabor je logično nadaljevanje oz. nadgradnja tistega, kar počnemo zadnjih osem let; vzgajamo dobre mlade sodnike, ki po večini to izkoristijo in nam kasneje, ko preidejo med članske sodnike, to vračajo in svoje znanje prenašajo na mlade. Ustvarili smo uspešen model za razvoj sodnikov in ga vedno znova nadgrajujemo. Idej imamo še kar nekaj, ki pa jih ni mogoče uresničiti 'čez noč', saj jih je potrebno obdelati do podrobnosti.«

Strokovni vodja sodniškega tabora Blaž Smrekar: »Odzivi vseh udeležencev so bili izjemno pozitivni, tako da smo s premierno izvedbo sodniškega tabora v Tolminu zelo zadovoljni. Vsekakor se nadejamo, da bomo sodniško izobraževanje v takšni obliki izvajali še naprej, saj predstavlja odlično naložbo v mlade, nadobudne sodnike.«

Vodja košarkarskega tabora Boris Velikonja: »Z izvedbo Mednarodnega košarkarskega kampa Tolmin 2014 smo zelo zadovoljni. Odzivi udeležencev in staršev so pozitivni, z ameriškimi trenerji smo vzpostavili zelo prijateljski odnos, skoraj gotovo se vračajo tudi
naslednje leto. Zelo pomembno je, da smo letos pričeli sodelovati tudi z Združenjem košarkarskih sodnikov Primorske, ki je v sklopu kampa pripravilo seminar, kar je kamp prav gotovo dvignilo na kakovostno veliko višji nivo.«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 191
Izšla: 27.10.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.