Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 16.10.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, nekaj manj oblačnosti bo v severni Sloveniji. Predvsem v južni polovici bodo občasno možne rahle krajevne padavine. Najvišje dnevne temperature bodo od 15 do 18, na Primorskem do 21 °C.
12°C | 22°C
sreda, 15.10.2018
12°C | 21°C
četrtek, 17.10.2018
14°C | 19°C
petek, 18.10.2018
14°C | 24°C
sobota, 19.10.2018
12°C | 24°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Pobožnost križevega pota na Školu


VERSKE

| |
27.03.2017      16:36
A A

Pobožnost križevega pota na ŠkoluDeli:

V postnem času je Križev pot  priljubljena ljudska pobožnost s katero verniki častimo Gospodovo trpljenje. Križev pot so najprej molili v Jeruzalemu, v dobi križarskih vojn so to pobožnost romarji prinesli v Evropo; širili so jo  zlasti frančiškani. Pri tej pobožnosti ob 14. postajah podoživljamo Kristuso trpljenje in v hoji s trpečim Gospodom lažje nosimo vsak svoj križ.

V cerkvi Sv. Janeza Krstnika v Ajdovščini imamo znameniti križev pot, ki ga je naslikal domačin – baročni slikar Anton Cebej okrog leta 1770 in spada med najstarejše in najboljše baročne križeve pote v Sloveniji.

Na drugo postno nedeljo smo Ajdovci že tradicionalno pobožnost križevega pota opravili na Školu, na priljubljeni sprehajalni planoti nad Ajdovščino. Ob lepi sončni nedelji se nas  je zbralo okrog sto udeležencev in smo kot ena velika družina obhajali to pobožnost.

Niko Ličen
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!