Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
18°C | 27°C
petek, 30.06.2017
17°C | 25°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
15°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
18°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Peti Terčeljev shod v Logu 2014


VERSKE

| |
05.11.2014      9:53
A A

Peti Terčeljev shod v Logu 2014


Letošnji Terčeljev shod v Logu pri Vipavi smo obhajali 19. oktobra, na dan zaključka izredne sinode o družini.


Deli:

Ob 15. uri smo se zbrali na molitveni uri za domovino, ob 16. uri pa je sv. mašo ob somaševanju še petih duhovnikov vodil vicepostulator, g. Bogdan Vidmar. Terčeljeve mašne pesmi je prepeval župnijski pevski zbor Angelski spev z Otlice, pod vodstvom Katarine Vidmar, ki je zbor tudi orgelsko spremljala.

Bogdan Vidmar je v zadnjih petih letih raziskoval okoliščine poslednjih zemeljskih dni Filipa Terčelja, zato nam je z naslednjimi besedami predstavil svoje razmišljanje: "Čeprav je v času fašizma gorel za slovenski narod in simpatiziral z NOB, se je Filip Terčelj po vojni, na področju soriške in davške župnije pogumno zavzel za ljudi nemških korenin, ki so bili odvedeni neznano kam, ter za žene in otroke, ki so bili izgnani v Avstrijo. V Škofji Loki, kjer je bil kaplan, so zmagovalci takoj po vojni mučili in pobijali svoje nasprotnike na škofjeloškem gradu, v Crngrobu ter drugih okoliških moriščih. V vasi Pevno so pobili okoli 250 hrvaških otrok, o čemer slovenska javnost ne ve skoraj nič. Je Filip Terčelj za vse to vedel in se je tudi zaradi teh dejstev odločno opredelil za zatirane?"

Pri nagovoru je g. Vidmar še pozval zbrane, naj nam Filip Terčelj odpre oči in ušesa, razveže jezik ter nas opogumi, da si bomo prizadevali za ustvarjanje, ohranjanje in graditev naših družin; pa tudi za veliko človeško družino, ki temelji na pravičnosti, medsebojnem spoštovanju, ljubezni in priznavanju verske svobode.

Terčeljev odbor, foto Nadja Ušaj Pregeljc

 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Ajdovščina!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Časopis Latnik
Številka: 187
Izšla: 26.05.2017
Poglej Pdf
Prelistaj E-izdajo

Bodite prvi pri oddaji mnenja.